Kniha návštěv

Na tuto stránku prosím vložte vaše názory či připomínky. Neslušné či dehonestující příspěvky budou mazány.

Napište číslo 100 slovem
přátelskéslovo napsal
Josef Zlatoděj: jistě že to neuhraju! U Ireny mám podezření, že nemá ani tu trumfovou desítku. A tu sedmu furiantsky že ona nahlásila protože nemá tucha. O tom, co ona činí. Je výjimka, a to mariáš ve čtyřech. Ta sedma uhratelná nebude. Stovka velkým zázrakem. Ale hra sama někdy vyjde, může ji podržet velmi dobrá karta toho druhého. Který hru ve skutečnosti převezme. Irena má velmi vachrlatou pozici. Chybí totiž stále ona důležitá počítačová gramotnost, znalosti a rozhled. Tím chybí i potřebný nadhled. Také na sebe sama. Je viditelně proto ona závislá. Závislá na svém okolí. Ať blízkém nebo vzdáleném, viz asi příkladem je František. On asi z té jazykovky z Plzně(?) a ona je až z Podkrkonoší. Tak kdy se proto Irena stane možnou loutkou? Totiž schopný loutkovodič (třeba sekta kterou sama stvořila) si dá moc dobrý pozor, aby si té změny Irena ani nevšimla :-) A Honza? Ten byl přece uvedený jako správce tady webu. Už není. Z projektu vycouval. Je to už delší čas. Proč asi? Dopadl u Ireny tak, jako potom zklamaný Igor? Otazníky jsou akademické. Éto Ireny ďélo.
Josef Zlatoděj Prof. napsal
pratelske slovo. Jo to teda jo. Nase mila pani Irenka kerou mam samozrejme hodne rad, protoze se neboji jit s kuzi na trh i kdyz vse je jinak nez nam nase pani cejti. Me by spis teda zajimalo co je s Honzou, ze to nevorganizuje . Mozna pocita ty prachy. Vsichni vidi jen penize a to je dost podle me spatny. Kazdej kdo bude myslet jen na penize tak nikdy nebude schopen rozlousknout Voynicha. Minule sineco psal o mariasi. Znas dobre marias ? Uhrajes STO SEDUM cervenych jen s desitkou a sedmou trumfovou ?
přátelskéslovo napsal
Josef Zlatoděj: tady u komentářů není zobrazovaná datace. Nepříjemné. Já chci dodat, že plně souhlasím s tam „někde“ více dole uvedeným tvým názorem. Že Irena H. si měla už jednou vybrané peníze přece nechat! Totiž na začátku zaangažovat známého režiséra, který natočil o Ireně H. potom ta videa kde navíc on zorganizoval i tu peněžní sbírku ... kvůli které ta videa záměrně poukazují také i na sociálně existenční rozměr života paní Ireny … takto obnaženě odkopanou Irenu H. vidělo celé Česko a na její vlastní přání … a potom udělat, když na kontě je těch asi ¾ miliónu kaček, tak obrat čelem vzad?! ... to je od Ireny H. velmi zarážející. V konečném dopadu pro ni hodně kontraproduktivní. Těžko věřit dodatečným výmluvám. O údajném prý nátlaku pana režiséra na Irenu H. a protože dosud zveřejněné okolnosti tomu rozhodně nenasvědčují. Naopak, to neklidné spaní z Irenou H. provedeného veletoče měl zjevně sám ten pan režisér. Jeho velké poučení do budoucna. Takže nejen že Irena H. teď nemá ony peníze. Z kterých mohla tak 2 – 3 roky v klidu vyžívat. Mohla svoji práci (ať si o tom myslíme cokoli) tak dokončit. Ona především tím dala svým dosavadním příznivcům a dárcům najevo, že ona sama ve skutečnosti nevěří tomu co dělá! Utekla od odpovědnosti plynoucí z těch asi ¾ milionu kaček. Tím do budoucna ztratila podporu těch, kteří ji ty prašule tehdy poslali. Na podporu (údajného) luštění rukopisu. Bez ohledu na zveřejňovaný údajný obsah rukopisu. Kterého se chytají sektáři. Ona ztratila hodně důležité to další: totiž po „srážce“ s panem režisérem, a medializaci o tom se těžko šlo následně vyhnout, tak si teď už každý další potenciální třeba knižní vydavatel dá na takovou Irenu H. velký pozor! Otáže se v pudu sebezáchovy (neformálně) nejdříve pana režiséra na reference. Nedělám si iluze, že budou pro Irenu H. příznivé. Naopak. S partnerem, který se už jednou ukázal v chování jako nestálý a tedy tím velmi nevypočitatelný, a to Irena H. právě že předvedla, se totiž těžko spolupracuje a uzavírají jakékoli další dohody.
přátelskéslovo napsal
Po slibném začátku, kdy jsi zde poukázal na mnohá kritická místa v luštění VR a v podání Ireny H. zvláště, tak to jsi se Petře alias pane Skálo tady fakt smutně nakonec vyvrbil, že? To slovo že smutně náleží tvému skálopevnému a čti správně že navíc bigotnímu (použij slovník cizích slov?) přesvědčení, že VR řešení nemá. Tudíž tím je vysvětleno i to, jak se žel ukázalo, proč ty jsi se ani nenamáhal jít více do hloubky ohledně jiných(!) možností a tím i osob, které se řešením zabývají: máš pro ně ty tvé nadávky. Protože to je pro tebe tak i tím velmi pohodlné. Dáváš, ve své zaslepenosti a netolerantnosti, tímto na odiv ale i tvoji lenivost. Naplňuješ v míře vrchovaté ono žel pořekadlo: že dle sebe soudím tebe. Přitom tebe tady za tvůj projevený názor, tj. že VR řešení nemá a je to ano jedna z možností, tak označením za prý blázna a za prý magora a za také prý blbce ... tak neoznačil nikdo!
Petr napsal
Tak to jsem moc rád, že už sem nemusím psát. Jak se začne magor hádat s grafomanem, je dobré nechat to být. Už nic neřešit. Jsem rád, že si vy kluci pošahaný jdete po krku, alespoň to nemusím komentovat. Zkuste si přečíst skvostný Littellův román Laskavé bohyně, tam je lingvistice věnována obsáhlá kapitola. Ale myslím, sem něco smysluplného psát, to je házení perel sviním. (blbcům)
Josef Zlatoděj Prof. napsal
pratelske slovo : roky pisu to jo. :-))) a mravenci to jsou zahranicni vedci a je jich dost. Zandbrgen, Pelling a dalsi z celeho nam znameho sveta. Jsou to samozrejme chytri vedci, programatori, historikove, botanici etc. U nas se snazi nekolik univerzit, Opava, Olomouc,Ostrava, Brno. A take nekolik zahadologu - Deda vseved Arnost, Kaja Dudek atd. Napisu tuto : zadnej zahranicni vedec nikdy nebude schopen porozumnet sifrovani textu manuscriptu a to z jednoho prosteho duvodu. Rukopis je psan v ceskem jazyku. Sanci prolomit kod maji jen vedci u nas. Zadalsi, to co nam vsem pise nase mila pani Irenka je pekne, ale spis by se to melo publikovat v nejakych katolickych novinach, protoze to co nam ona sdeluje nema vubec nic spolecneho s textem rukopisu. Jinak si myslim , ze uz jsem toho o manuscriptu prozradil DOST. pisu vsem uz roky kdo je AUTOR a i jake je zapotrebi znat sifrovani. Ted jen zalezi na tom jake ma kdo vedomosti a jake bude i jeho snaha. Ja nemohu jen tak vsem napsat KLIC. To by pak bylo pro spoustu lidi moc a moc jednoduche. A najednou by se vsude ve svete vyrojilo spousta chytrejch. Znam vschny hlavni aktery kteri roky a roky pracujji na desifrovani textu, takze znam a vim co i oni dokazou. Jinak mam casu furu. A kdybych chtel zverejnit KLIC a odtajnit co je psano v textu manuscriptu, tak to nebudu samozrejme psat na internet, ale pouziji k tomu akademickou pudu. Ja se jen snazim otevrit lidem OCI. A tak se je snazim vest a ukazuvat jim spravny smer, kudy jit aby mohl pripadny vedec nebo nejaky jiny obcan zdarne rozsifrovat tento velice pekny manuscript na kterym jsem teda JA nechat tisice a tisice hodin prace.
přátelskéslovo napsal
Pepo Zlatoději: je to od tebe velmi nezištné? Když už roky píšeš že jsi VR ty rozšifroval. Veřejně potom radíš ostatním! V tom, jak tě mají prý následovat. Neomezujme se na český dolík a jen na tento web a tady komentáře. Ty ostatní kteří se o rozluštění (jako mravenci) pokouší ale tebe nenásledují tj. jak si ty představuješ, tak potom častuješ svými průpovídkami. Mnohdy vtipně osobitými. Velká proto škoda, že s koncem redakčního systému(?) zanikl i tvůj web (který jsi v něm vytvořil) a tím i roky tam plodná diskuze. Pod jednotlivými a jako že tvými profesorskými lekcemi, cha, chááá. Tudíž jsi oprášil svoji stránku na Facebooku ovšem … no jak to napsat? Na rozdíl od Ireny H. prokazuješ že jsi počítačově gramotný a sláva tím tobě! Jenže ona zase má lepší ten marketing. Ať si o konečném jeho účelu myslím cokoli a i to žel nepěkného. V návštěvnosti tě Irena H. dnes poráží rozdílem nejméně koňské délky. Jak by ne? Na rozdíl od tebe ona údajný text VR začala svým důvěřivcům zveřejňovat. Pomohl také známý režisér Igor Chaun. Takže tu máme toto a proti sobě stojí: Irena H. s údajným textem ale bez obhájení šifry a naproti jsi ty, Zlatoděj, s údajnou metodou jak na šifru, ovšem zase stále chybí ten text. Jak asi jít na šifru tj. že se má použít prý židovské šifrování, tak to rozhodně není ono rozšifrování samo a celé. Konečné. Čas běží neúprosně dál i tobě. Pokud svá smělá tvrzení ověřitelně nedoložíš a už brzy textem VR, tak tvá pozice jako že mentora bude viditelně slábnout a směřovat k roli podivného kibice. Který, jak víme, ostatním radí a je komentuje. Jak mají „ten mariáš“ prý správně hrát. Ale sám odvahu se pustit do hry, tj. jít se svojí kůží na trh a to Irena H. tehdy v Pardubicích a s VR udělala i když nešťastně, tak to ten kibic nemá. Poznámka: přesvědčovat o prý možném rozluštění VR takového pana Skálu, opravuji Petra a který je skálopevně sám už přesvědčen o tom že VR rozluštění nemá a protože on je ten katolík a tak proto ti ostatní co se o to pokouší jsou prý blázni ... je zde zbytečný výstřel do prázdna.
Petr napsal
Vsaďte se o co chcete a s kýmkoliv chcete. Kdyby se vám to opravdu povedlo, tak jste druhý den v televizi a na titulku všech světových deníků a médií. Ale že to nějak nevyšlo značí, že jste jen další z bláznů, kterých je tento server plný.
Josef Zlatoděj Prof. napsal
Mily Petre. JA jsem schopen se vsadit i o 10 000 euro, ze jsem JA rukopis rozkodoval.
Petr Diamantoděj, hlavní čaroděj z Bradavic napsal
Pane kolego váš překlad je zajímavý, ale musím říci, že zcela chybný. Tak jako se mýlil prof.Erich Fiedler v bláhové kritice našeho skvělého génia Járy dá Cimrmana, tak se v překladu mýlíte i vy. Já jsem rukopis rovněž přeložil a to díky zejména listům 8, 26, 37. Tam je to úplně jasné a stačí jen rozumět sinotibetským jazykům, dobře mandžusky a vlámsky a alespoň trochu hornoněmecky. Musím zodpovědně označit vaše překladatelské pokusy za zcela zcesté a slepou uličku v luštění VR. Chtěl bych svůj geniální překlad vydat knižně. Chybí mi ale dostatek financí, tak asi zde uspořádám veřejnou sbírku. To by v tom byl čert, aby to nevyšlo.
Josef Zlatoděj Prof. napsal
Pro Petra. Mily Petre, JA nejsem zadna kopie nasi mile Irenky. Jinak navod na preklad rukopisu je psan na posledni strane manuscriptu , kde jsou kresleny i 3 obrazky. Co ty obrazky znamenaji uz jsem vsem napsal. Prvni horni je kresba KLICE. to znamena , ze je v textu psan navod.Abys byl schopen porozumnet textu rukopisu, tak musis uvazovat - polsky, cesky, nemecky, a starohorno rakouzky. Pak mas sanci desivrovat text. A samozrejme musis ovladat zidovske sifrovani. Rukopis jsem desivroval uz pred mnoha a mnoha roky.
Petr napsal
Zkusím to napsat, tak nějak diplomaticky. Problém mnoha lidí co píší na internet je ten, že se berou strašlivě vážně. A vše o čem píší nebo o co se zajímají, berou zarputile skoro fanaticky vážně. Nemají smysl pro humor, pro nadsázku, pro ironii. Každý malinko odlišný názor berou jako záminku pro tasení zbraní. Zahrnou protivníka hromadou zbytečných informací, kupou stejně zbytečných historických faktů, a se zaťatou umanutostí číhají na každé jeho slovo, aby mu to takříkajíc nandali. Průvodním znakem často bývá grafomanie, čili chrlení sáhodlouhých textů na které nemá ani smysl reagovat. Život je příliš krátký na to aby ho člověk strávil, dohadováním se z blázny, všeználky, snílky a fanatiky. Až to to nějaký génius ze zdejší komunity vyluští, dejte mi vědět. Osobně mu přijdu blahopřát. :-)
přátelskéslovo napsal
Petře, je okurková sezóna. Než to tady nový správce smázne tak můžeme klábosit dál? Není to o mně. A proto také to není ani o tobě. Přesto začínám čím dál více přemýšlet o tvé už zde nápadně projevované skepsi. Kterou se tu také někde dole i chlubíš. Protože ty jako podle sebe tak potom soudíš ostatní. Totiž upíráš jim mít radost z prostého faktu, že někde existuje neodkryté tajemství (nejenom kolem VR) a že tito někteří lidé: rádi si o tom čas od času jen třeba přečtou a těch asi bude většina, nebo se pokusí nad tím zapřemýšlet a potom hledat své řešení a jedno jak amatérsky nebo ne … a nakonec někteří (a nebude jich moc) tak protože se sami do odkrývání z různých důvodů nepustí tak jsou ale ochotni věc zasponzorovat. Nebudeme tady chodit daleko. Tam někde (nebudu už zpětně dohledávat) a myslím že pod kritikou od Hany Borovské (nikoli v té mutaci zarámované Igorem Chaunem) je zajímavý komentář. Který uvádí a ve smyslu: současní Lichtenštejnové projevili o konání Ireny H. velký zájem, byli ochotni ji prý sponzorovat kvůli právě onomu uváděnému, dávnému Jiřímu z Lichtenštejna, tj. zde na webu jako údajný autor VR, ovšem sešlo z toho … protože to co oni seznali tak nepůsobí na ně důvěryhodně. Kdyby ale ano, tak by tam to sponzorství asi už bylo, že? Ty zde diskuzi nápadně nenápadně směřuješ do té jakoby jediné možnosti, že řešení šifry VR prý neexistuje. Krom tvé skepse se tu rád odkazuješ na prý racionalitu a … pochlubil jsi se i tvým katolictvím. Jenže ono to jaksi nejde moc dohromady: protože ti právě racionální a pokud během staletí neutekli od katolíků už dříve (k protestantům, vzácněji k pravoslavným, židům nebo muslimům atd,) tak utekli do vytvořené církve starokatolické a protože ta poslední kapka trpělivosti jim už přetekla: v roce 1870 vyhlášené dogma o prý papežské neomylnosti. Tady ta kauza s Irenou H. nabírá čím dál více odklonu od vyřešení šifry jako to lákavé tajemství (ano je možnost že šifra neexistuje) k něčemu co dnes nevíme kde a jak až skončí: důvodně lze usuzovat, že s některými dogmaty tak třeba právě církev katolická bude mít tady potom problém? Ostatně to je přece ten důvod a jak Irena H. sama zdůvodňuje, krom prý té 4% odchylky u autora?, proč byl zápis VR jako prý také (katolickým) biskupem tridentským zašifrován. Prý a údajně, já to jen dávám do souhrnu. Tudíž ano, pro tebe a jako pro prý katolíka (tu tvoji údajnou skepsi a racionalitu stranou, každý o sobě může tady psát cokoli včetně používaného okázalého vykání) že VR nemá řešení … tak je variantou také pro katolíka zjevně nejpohodlnější a nejschůdnější, že? Preventýýývně. Pokud si toho nejsi přímo ty vědom (a protože tu píšeš co píšeš) tak nad tím alespoň zapřemýšlej. Já jsem ti to jen přátelsky napsal. Já tvým soudcem nejsem a nebudu.
Petr napsal
Pro přátelské slovo. Vy tak nějak vycházíte z chybné premisy, že pokud se najde nějaký zhýralý milionář a veřejně vyhlásí soutěž o vyluštění VR, tak se to pohne, všichni budou konečně správně motivováni a záhada vyřešena. Ale takhle to nefunguje. Rukopis je přístupný všem, univerzita která ho vlastní má jeho digitální kopii na svých stránkách. Každý má šanci, každý ví že jeho vyluštěním se stává boháčem, stačí to jen někomu prodat. Tak jako nikdo nevyhlásil soutěž na antigravitační pohon, studenou fúzi, a mnoho hraček v oblasti kvantové mechaniky, tak to neudělal ani v případě VR. Buď je to příliš obtížné a pak tam nadšení amatéři neuspějí, nebo to řešení nemá a to je stopka pro všechny, bez ohledu na inteligenci. To je myslím případ VR. Kryptologové vám řeknou, že jen dva druhy šifer nelze prolomit. Ty které nemají žádný klíč, a pak ty které jich mají velké množství, nebo nekonečně mnoho. Odhaduji že VR bude ten druhý případ. Neznám žádného Zlatoděje to bude nějaká kopie Hanzíkové, nejde znát všechny pomatence co jich na internetu je. Slovník cizích slov moc nepoužívám. Mám ho tak nějak v hlavě. Aspoň doufám. :-)
přátelskéslovo napsal
Petře, já žádnou banku žádat o úvěr nebudu :-) A do luštění po nocích se v nejbližší době také já nechystám. Co mně to podsouváš? Pokud je účelem samo rozkrytí tajemství (prolomení šifry a pokud existuje) tak mohou nastoupit movití jedinci a co opravdu neví co s penězi: jako zapálení milovníci záhad tak tu cenu pro vítěze přece a jednoduše věnují. Jenže to (zatím) nenastalo a důvodně a proto jsem to napsal tady já jako ten první. Takže jsou na řadě jiné možné důvody PROČ (tedy účel) a jedním z nich je ta LEGENDA o jedinci BEZ schopností a který proto zázračně odkrývá SLOVO Boží jako POSELSTVÍ Boží: no a to vyneslo koncem roku 2020 a za velmi krátkou dobu 3/4 miliónu korun. Když jsme zase u těch peněz. Tady jen v Česku. Kruh se uzavřel. Slušné a inspirativní a co když to navíc bude rozšířeno na CELÝ SVĚT, že? Jedním z průvodních jevů také je to, že obecně znějící doména voynichůvrukopis.cz ale i podobně účet na Facebooku a kanál na YouTube je vlastně okupován nikoli VR jako takovým a jak by bylo logické a slušné, ale právě tou jedinou legendou a osobou Ireny Hanzíkové. Takový Zlatoděj alespoň má tu základní slušnost, že se prezentuje se svojí legendou (teorií), jako Zlatoděj, nééé jako Voynichův rukopis. Zdejší webové stránky a jak dole čtu tak prý nemají správce: tudíž je jen otázkou času že až ho mít budou, tak tady tyto některé komentáře (jako ty mé a možná i tvé) budou asi smazané. To že Petře se ztrácíš mne mrzí, ale jen pro tebe jsem to tu nenapsal. To jsi asi pochopil už sám a tak to neber příliš osobně. Se slovníkem cizích slov si u mne vypomáhat nemusíš :-)
Petr napsal
Pro přátelské slovo. Ale beze všeho se do toho klidně pusťte. Pokud ten milion dolarů nemáte, každá banka, pokud jí vysvětlíte účel rozluštění VR, vám ho ráda a s radostí půjčí. Vědí že nebudou tratit ani cent. Kdyby to bylo takhle naivně jednoduché, už dávno by to vyšlo. Tady to není o penězích, ale o schopnostech. Tohle vám z křesílka nevyluští ani milión jazyků znalých různých, co jsou sice mistři světa v luštění Sudoku, ale tím to končí. Co se týká Marsu a těch vizí, přiznám se nějak jsem to nepochopil. Toho je plný internet občas to někdo trefil, většinou ne. Omlouvám se, vy máte takový košatý, eklektický, divoký styl psaní, já se v tom ztrácím, moje chyba.
přátelskéslovo napsal
Petře, směr tvých úvah jako vysvětlení VR považuji za možné. Už jsem se s ním vícekrát setkal. A se mně i pozdáva. Nepatřím mezi bojovníky za tu kterou teorii. Navíc pociťuji viditelnou zbytnost tohoto téma: je pro záhadology atraktivní ovšem k dnešnímu obědu se z toho já (a hladový) přece nenajím. Tak asi právě proto nestálo zatím nikomu zato vypsat ony miliony dolarů za vyluštění. Abychom to měli jako takovou, ehm, všem vystavenou a nablýskanou metu před sebou. A davy (navíc jazyků znalé různých!) by začaly luštit. O závod. Novodobá zlatá horečka? Ovšem tady jako velký plus z pohodlí domova a z křesílka. Jen dodatek a poznámka. Mám v paměti, že místo bydliště Ireny H. a vůbec celé Podkrkonoší je krajem právě i těch blouznivců. Pěstoval se i spiritismus (i okultismus) a tak v místním muzeu je mj. expozice medijních kreseb. Pocitově, zdůrazňuji pocitově, jsem si na tyto medijní kresby okamžitě vzpomenul, to když jsem viděl poprvé (v článcích) ty některé kresby ve VR. To se nijak nevylučuje s tím co jsi ty napsal ve tvém vysvětlení. Některé tyto v transu tehdy namalované kresby zobrazují život (rostliny, bytosti) na jiných planetách. Dnes na třeba Marsu jezdí už vozítko s kamerami a létá tam malý vrtulníček. Zcela nepředstavitelné v době pořízení těch kreseb. Pochopitelně že na Marsu to, co je na medijních kresbách, tak ve skutečnosti nevidět! Tady a žel se obávám možné podobné paralely. S produkcí Ireny H., která se prý po nocích uvádí do transu nad VR a pokouší se vyplnit něco … jako prázdnou křížovku ale bez uvedené legendy. A tvrdí, že prý vyluštila VR. Možná, že jednou tam v muzeu a vedle těch medijních kreseb bude také ona vystavená? Jako úkaz: to, že se rostlinstvo a bytosti z kreseb na tom Marsu nenašly, tak dnes a ani zítra nikoho nepohoršuje. Podobně by to bylo i s Irenou H., jenže tady to nabralo směr už bláznivá sekta a Ireně H. to viditelně tak vyhovuje. Asi proto, že u části jejího publika (dle vyjádření pod videy) už o ten VR ani nejde, ale jde čím dál více právě o osobu Ireny H. ... což je dost veletoč, ve smyslu ztráty soudnosti.
Petr napsal
Pro přátelské slovo. Víte ono je mi tak nějak úplně jedno, co kde píší náboženští blouznivci, nebo sponzoři sekty paní Hanzíkové. To mi opravdu žíly netrhá. Myslím že u rukopisu je nejdůležitější za jakých okolností vzniknul, tedy proč. Postupuji podle notoricky známé Occamovy břitvy. 1. Jedná se o středověké falzum. V době vzniku rukopisu bylo mnoho nadaných a vzdělaných šejdířů, kteří uspokojovali velkou poptávku těch méně chytrých, ale bohatých sběratelů po originálech, relikviích. Třeba Rudolf II. je toho zářným příkladem. 2. Celé je to nádherná fantazie autora. Nakreslená a namalovaná, krásný fiktivní svět. Tak jako Jonathan Swift vytvořil Gullivery cesty, Tolkien Středozemi, Pratchett Zeměplochu. Nebo George Lucas Star Wars. Prostě skvostná fantazie a imaginace, co je na tom k nepochopení. Jako milovníkovi sci-fi a kvantové mechaniky se mi moc líbí ta teorie alternativního světa nebo vesmíru, ale myslím co se týká Voynichova rukopisu bude vysvětlení mnohem jednodušší.
přátelskéslovo napsal
Mirko, jak v té zatím 2. části kterou snaživě odkazuješ tak i v té 1. části si tento výrobce prý energetických talismanů raději pod svým video - vypnul komentáře. Asi věděl moc dobře proč, že? Odkazovat se dál na webu na neuchopitelnou Atlantidu (podobně tajemná kde byla jako je ono jiné tajemství VR) a proto z hlíny udělané koule (o průměru prý 7 cm) nabízet za á 1500 Kč plus 170 Kč poštovné s dobírkou chce od něho jistě potřebnou dávku kuráže. Kuráž mít tu drzost. No ale počíná si marketingově snaživě a zdatně: tak kolik asi těch koulí on teď prodá čtenářům a posluchačům právě Ireny H.? Nedivil bych se, že bude mít brzy vyprodáno :-)
přátelskéslovo napsal
Petře, právě že je to absurdní. Tak jsem se tady ozval. Kateřině jsem nic vysvětlovat nemusel. Psal jsem souhlas. Ode mne to bylo (s jistou nadějí) určené (dál rozvedené) některým ostatním - těm, co jsou skálopevně přesvědčeni že tu atomovou bombu z těch odpadků (od popelnic) sestrojit lze. Ty mezi tyto bláhovce přece nepatříš. To, proč VR dotyčný (nebo dotyční?) napsal je pochopitelně jedna z možných stop. Které kdybychom znali, tak by detektivní pátrání nabralo určenější směr. Někdo uvádí že by motivem mohl být také i středověký vtípek, ale proti tomu je názor že by to byl vtípek (na tehdejší poměry) příliš nákladný. V podání Ireny H. a Františka Kalouše už ani o tyto, v podstatě pro ně drobnůstky, nejde. Tady je jasno: Irena H. přináší prý slovo Boží ke kterému byla předurčena tím, že než vyhodila staré noviny do kamen (tedy podobně jako do té popelnice) tak si v nich přečetla článek o VR. Spolu s Františkem nyní cítí velmi silné puzení toto její Slovo sdělit světu. Jako právě poselství Boží. Právě proto i pro tebe František, asi před 4 dny a protože ho to svědí, tak napsal pod posledním tj. 7. video od Ireny H. a cituji: „KÉŽ SPADNOU KLAPKY Z OČÍ A SRDCÍ NENÁVISTNÝM KRITIKůM A ZÁVISTIVCůM. PŘIJDE ČAS, KDY I ONI POCÍTÍ SOUNÁLEŽITOST S OSTATNÍMI“. Tak si to vezmi Petře včas k srdci a prohlédni: protože až opravdu bude Es kommt der Tag potom František se bude cítit jistě povolán rozhodovat také o tom, zda-li (pro tebe) palec nahoru (nebe) nebo dolů (peklo), nebo před tím ten nějaký koncentrák, ano nebo ne. Píšu to a až absurdně dovozeno sem proto, že zvědavě jsem po těch prvních novinových článcích o Ireně H. (někdy po roce 2010) hledal po internetu, jestli je někde a někým veřejně vypsaná ODMĚNA pro toho, kdo VR rozluští? Rozluští to dosavadní tajemství. Já to tehdy o té odměně nenašel. Myslím, že stav se nezměnil? Kdyby odměna vypsaná byla, zcela jistě by vypisovatel (třeba i nějaká univerzita?) stanovil pokud možno objektivní podmínky jak vyluštění VR prokázat. Tyto podmínky by musela splnit i Irena H. … buď ano nebo ne. A bylo by po ftákách.
Mirka napsal
Zde zmíněn možný vzkaz pro paní Irenu https://youtu.be/KagKokkBcYM
Petr napsal
Pro přátelské slovo. Neviděl jsem překlad ani neslyšel,ale to co vy se snažíte vysvětlit třeba paní Kateřině mi přijde naprosto absurdní a zbytečné. Jako by jste se snažil vysvětlit, že z odpadků od popelnic fakt nejde sestrojit atomová bomba. Celá ta hra ze slovíčky je neuvěřitelná, staročeština, čeština, nikdo neví v jakém jazyce je to napsáno a nárok si na to dělají mluvčí nejméně deseti jazyků a znalci dalších dvaceti mrtvých jazyků. Víte ono není ani tak důležité kdo to napsal a v jakém jazyce, ale proč to napsal. A to je to, oč tu běží drahý Watsone.
Petr napsal
Čtvrtek
přátelskéslovo napsal
Dobrá rada pro onu naříkavě kvílející (tj. úpěnlivou a proto úpící) Miladu: pomoz si sama a bude ti pomoženo! Nečekej. Nečekej u kompu a až někdy zase náhodou zahřmí (od Ireny H.?), ale právě už teď zvedni svoji sedínku a chvátej, chvátej dělat cokoli pro tebe smysluplného a přínosného! A platí to i pro další úpící, jedno jestli v sukních nebo v kalhotách.
Milada napsal
Milá paní Irenko, sleduji upenlive vaše vyprávění z překladu a moc se mi líbí. Čekám vždy netrpělivě na vaši další ukázku kdy Vas uslyším,doufam že brzy ❤️ vaše zpriznena duše Milada
přátelskéslovo napsal
Předem omluva že to bude delší. Kateřino, nejsi sama která to tak vnímá. Ta „dešifrovací tabulka“ je umístěna v hlavě Ireny H. a protože ona to tak prý cítí, viz její (první a zatím poslední) veřejná přednáška v Pardubicích. Počátek roku 2019. Před ještě více lety, ty první novinové články, psaly o tom že ona prý (její vyjádření) pracně bojuje o každé písmeno. Tedy ona dešifruje znak po znaku (písmenko po písmenku) no a ten posun ve významu znaku ona (viz Pardubice) vyciťuje. Výsledkem je, že takto jejím cítěním dešifrovaný text ze středověku … písmeno za písmenem … zní ale jako ta současná čeština. Což je dost renonc. Který se rádo překrývá sdělením obhajoby a slovíčkařením, že ona ten středověký zašifrovaný text prý překládá. Pokud by tomu bylo tak, potom by Irena H. měla v prvé řadě zveřejnit onen rozšifrovaný text v té češtině středověké … a teprve potom jí přeložený text, z té češtiny středověké, tak do češtiny současné. Kde, pochopitelně, už nebudou zase sedět (porůznu) na počet ona písmenka ve slovech toho textu původního zašifrovaného. Irena H. veřejní texty jen v češtině té současné, písmenka ve slovech na počet se starým zašifrovaným textem sedí, a tak je to další renonc. Především také s přihlédnutím k tomu, že už ona nemůže vzít zpět ten jednou pořízený záznam z Pardubic. Obhajoba, ač to tak přímo (zatím?) nebylo vysloveno, tak potom odkazuje do říše už zázraků. Jedním z nich je ona prý výjimečnost osoby Ireny H., její srdce a právě výjimečný prý tím cit, kterým odhaluje prý to všem ostatním nesrozumitelné a utajené. A tím je, dle už některých, ono Irenou H. prý odhalené slovo Boží. Kateřino, jen jsem zrekapituloval svými slovy to co jsi napsala a myslím, že té „dešifrovací tabulky“ se, z podstaty věci jak je nám zatím servírovaná, proto my nedočkáme. K obsahu textů. S tebou také souhlasím. Mně se čtou velice nepohodlně. Je to můj subjetivní problém a od samého počátku. Proto už je čtu (slyším) jen příležitostně, náhodně a když mne popadne zvědavost. Takže to s tím „stěžněm“ bylo pro mne nové. Také souhlasím. Jen tím doplním proč se mně, ano subjektivně, ty texty čtou tak nepohodlně. Na poezii jsem ve škole moc nebyl a tady musím opravdu zapínat svoji představivost. Ten „stěžeň“ se mně na první přečtení zdál v kontextu nesrozumitelný, že? Až po zapnutí mé n-té asociace jsem dovodil že, aha?, tak zlo jakoby je právě na lodi nebo příměrem je tím zlem sama ta loď, zásahem do stěžně lodi a na který se věší plachty ono zlo bude tím znehybněno, vyřazeno. To, že jsou i nějaké mořské proudy a loď (tehdy středověká bez motóóóru) se jistě bude proto pohybovat unášena někam stejně dál (a k někomu), tedy i bez toho stěžně, tedy bez větru, to už raději já neřeším. Jo, neřeším ani ta případná na lodi tehdy používaná vesla s otroky nebo galejníky, místo toho motóóóru nebo větru. Řeším to jen jako příklad krkolomnosti a s kterou jsem se v textu já setkával vícekrát. Tím neubírám možné potěšení těm, kterým se to co mne (v náročnosti porozumět) odrazuje tak že jim se naopak moc a moc líbí. Zpět však od stěžně a prý zla jako loď. Já bych se pro hledání odpovědí zaměřil u Ireny H. na její nevědomí. Co tam má už uložené. Potom řešil možnost, kterou ale bude někdo jiný popírat a jako že to je nesmysl, co jí do jejího nevědomí může vstupovat dál z vnějšku. Pokud to jako možnost připustíme, tak vstupovat odkud, že? Když připustíme to odkud, tak potom možná že i od koho? Ze směru VR to přitom být vůbec ani nemusí, ten zde může být takovým (a s prominutím že použiji to slovo) katalyzátorem. Toto si měla Irena H., a když ne ona sama tak její nejlbližší okolí a které ji ovlivňuje, někde na samém počátku uvědomit. Alespoň v tom základním se pokusit zorientovat. Jaksi (i sebekriticky) potom vědět o také možných rizicích. Kulantně napsáno. Teprve potom tomu přizpůsobit samu možnou prezentaci veřejnosti. Formou a obsahem. Až v čase tomu u Ireny H. vyzrálém! Tady však, už od těch prvních novinových článků, bylo možno číst velmi přehnané, dnes jak je zřejmé tak že velmi ukvapené sebevědomí. Tak jako sebevědomí nechybí a možno ho vidět v TV, v reklamě na třeba prací prášek. A dnes (a zítra) se ta možná rizika postupně, žel, naplňují. Už je sice ½ hodiny po oné pomyslné dvanácté (tedy nikoli ještě za 5 minut dvanáct), přesto ta „úniková“ cesta ještě není dle mne pro Irenu H. uzavřena. Odpovědi kudy jít jsou třeba „tam někde“ v kritice Hany Borovské a, pro mne překvapivě a pro něho u mne jako velký plus, také i v těch závěrečných vyjádřeních režiséra Igora Chauna. Který musel to "setkání" s paní Irenou H. a co by potom až havárie tak přežít a se z toho potom zotavit. Pokud se půjde stále týmž směrem, bude se víc tlačit na pilu, obávám se důvodně že cesta se pro Irenu H. začne zužovat: po jedné straně bude možno číst psychiatrickou diagnózu a na té druhé straně … bude blikat čekající majáček orgánů činných v trestním řízení.
přátelskéslovo napsal
Petře, ano já souhlasím, s tím spolkem Sisyfos (příklad) a který se dosud nesetkal s opravdovým soupeřem. Jednoduše proto, že o to ten soupeř nestojí! Tak to je ona podstata. Spolek Sisyfos a i to vůbec běžné naše okolí (tedy obecně my) akorát tak slyší jen ten zpěv ptáků. Jemu (a nám obecně) dokonale nesrozumitelný. A proč se těmi, nám nesrozumitelnými ptáky, potom vůbec zabývat, že? Vždyť je nebereme a už právě proto ani na vědomí. Racionálně pragmaticky. A to je, cha, chááá, naopak v tom ten vtípek. Vtípek skrytého utajení. Také abychom neslyšeli něco, k čemu jsme zatím my (každý z nás a různě) nevyzráli. Nejde pochopitelně o ty skutečné ptáky jako takové. Tak to je v tomto světě zařízené a tak to asi i musí být. Důvodně. Ta provozovaná buřt-gulášová esoterika a i když se ráda tváří že ano, tak tomu zpěvu ptáků také nerozumí. Ti co v tom uvíznou (na této úrovni) tak tam zůstanou tvrdnout až ztvrdnou. Žel, angažmá projektu Ireny H. v této oblasti (ať s Igorem Chaunem, před tím nebo potom bez něho) se navíc jeví jako nezvládnutý tanec slona mezi vejci. Komu však není rady tomu není žel pomoci. Ale i toto tak asi má být: potom po dopadu tvrdě na zem je šance alespoň na poučení.
Petr napsal
Pro přátelskéslovo. Jsem skeptik a vím že racionální kritické myšlení je základem celého rozvoje lidstva. Ale nepopírám, že jsou věci mezi nebem a zemí a velmi vzácní lidé kteří se tomu tak nějak vymykají. Spolek Sysifos je hezká firma ale nikdy se nesetkal s opravdovým soupeřem, jednoduše proto, že ten soupeř o to nestojí. Vy se ptáte o co opravdu tam kdesi vespod jde, ale sám dobře znáte odpověď. Jsou to peníze a sláva. Voynichův rukopis je Svatý grál všech milovníků záhad a kdo ho rozluští bere všechno. Ale myslím, že se to nikdy nestane. A paní Irena která na YouTube vypadá jako nesvéprávná osoba po mozkové mrtvici, kdepak, to vůbec ne.
Kateřina napsal
Odhlédneme-li od toho, že paní Irena ještě nezveřejnila vůbec nic tak závažného, že by to bylo potřeba takto složitě šifrovat, tak i samotný její „překlad“ místy docela postrádá smysl. Co znamenají výrazy typu „krásně se vysvítit“??? Opakuje neustále totéž, jako kolovrátek. Že by téměř to samé bylo tak komplikovaně šifrováno na tolika stránkách? A navíc, když se doopravdy zamyslíme nad úryvky, které paní Irena zveřejnila, jsou to věty krajně podivné - např: „Věř, že ctím Tě pro neštěstí v lásce, sám Ti chci dát svou přízeň a stálé štěstí.“ Kdo koho ctí? Autor ctí Boha pro své neštěstí v lásce? Proč? Autor chce dát Bohu přízeň a stálé štěstí??? Nebo naopak? Proč by Bůh ctil autora pro jeho neštěstí v lásce?? (Slovo ctít se v „překladu“ vůbec opakuje tak často, že trošku pochybuji, že autorka zná jeho pravý význam.) nebo: „....Účinně zlo vytne, z toulce vytasí zbraň, lásky něžné, která vzdor štítu zásah stěžně na místě slaví.“ Zbraň tedy zasáhne stěžeň? Tady by mě opravdu hodně zajímal „staročeský“ originál slova! Co se týče vlastního prolomení šifry, doporučuji malý test - dát paní Ireně jen Voynichův rukopis, čistý papír a její „dešifrovací tabulku“, pokud tedy jakou má. A pak ať „přeloží“ nějakou již přeloženou stránku znova. Dost pochybuji, že by se text shodoval s předchozím „překladem“....
přátelskéslovo napsal
Františku, tvá slova určená mně nejsou přece argumentem. Moje osoba jako taková je totiž bez významu. Tak se do ní zbytečně netrefuj. Bez významu jsi i ty sám. To že máš už prý osobní vztah k Ireně H. není ještě důkazem pravdivosti toho, co za ni ty aktivně rozšiřuješ po internetu. Ano, máme tu prý svobodu a demokracii. Ale není to svoboda mást okolí a demokracie není v tom, že ty a někteří další si pod těmi video odhlasujete, že Irena H. toho Voynicha opravdu dešifrovala. A potom že ho prý překládá. Protože prý je to také slovo Boží a vám se to tak líbí. Je zřejmé, že si dostatečně ty stále neuvědomuješ riziko, kterému se ty tím vystavuješ? O tom, že někteří obdivovatelé jsou asi jedinci nějak labilní, jsem nepsal bezdůvodně. Tato jejich a jinak napsáno že nestabilita také znamená, po případném zaplacení příspěvku paní Ireně H. na její netransparentní účet, že oni možná změní a třeba už za měsíc svůj názor. Budou se odkazovat i právě na tebe. Při vymáhání peněz zpět. Že byli uvedeni v omyl. Na tebe, který je prý k zaplacení toho příspěvku tam kdesi na internetu uvrtal. A je možný i další případ a jako stále nad tebou visící ten Damoklův meč, tj. kdy třeba už za ½ roku nebo za 5 let (i více) ten VR někdo jiný a už s ověřením opravdu rozšifruje. To abys z toho potom neměl, Františku a až ti to vše jednou opravdu dojde, klidné spaní? Paranoia možného prý okradení Ireny H., kterou jsi použil jako výmluvu už i jinde na internetu, tak je průhlednou záplatou toho, že šifra a její obhájení (zatím a v podání Ireny H.) neexistuje. Protože a přiznej si to už konečně, ty vidíš jen to co vidět chceš a navíc i vidíš to, protože to tak chceš, co není :-) Má přátelská slova se tímto, na nějak dohlednou dobu, asi vyčerpala a protože také další diskuze s tebou zde by byla asi obapolnou ztrátou času.
přátelskéslovo napsal
Pro Petra: s tím příměrem hřebíku jako zákonitost to vím. Ale čeho je moc tak toho je už kolem kauzy VR, myslím v podání spektáklu s Irenou H., tak příliš. Proto jsem se zde ozval, jaksi z podstaty věcí a protože mně to vadí. Ty jsi se zde ozval ostatně také. A i když já katolíkem nejsem, tak ale vím že lze dohledat informaci o tom, že církev katolická má na ověřování zázraků zřízenou komisi. I když spolek Sisyfos by i tady, tj. u této komise, asi zvedl pobaveně (s Jiřím Grygarem) své obočí, tak já zase tak přísný nejsem. Totiž chápu, že je zde tou komisí dáno alespoň nějaké třídící síto. Kterým propadnou ty očividné nehoráznosti. No a také už vím z vlastní zkušenosti, že věci které jsou jak se říká mezi nebem a zemí tak že ony existují. Bez ohledu na výklad toho kterého náboženství. Ještě jináč, taková klasika jako Jakub Arbes a jeho „Romaneta“ většinově asi platí, podobně Karel Čapek a jeho některé povídky s tajemstvím, tak proto je třeba velké opatrnosti a zdrženlivosti v konečných soudech. Protože věci se nakonec s postupem poznání nějak vysvětlí. Setkal jsem se a prožil na své vlastní cestě ale věci, které se té přísné jen racionalitě ano vymykají. V případě projektu paní Ireny H., odvažuji se to tak jako projekt už nazvat, tak nějaké podobné síto a funkčně v podobě zábran, jako potřebná zpětná vazba a myslím tím proti nehoráznostem a vznikajícím nesmyslům, tak žel očividně a tragicky chybí. Pořád není mně jako zvídavému pozorovateli také zřejmé, o co vlastně opravdu tam kdesi vespod jde: jestli o odkrytí tajemství VR (tedy šifry) nebo o slávu Ireny H. nebo v tom konečném o ty peníze. Může jít také o vše jmenované současně, že?, tak potom v jakém zhruba poměru. Obávám se z některých obdivných současných a nekritických názorů pod videy a jinde, a tyto názory byly mlčky přijaty, že tajemství VR a které bylo kdysi na začátku a jako to hlavní … jako hlavní upoutávka ... tak se ocitlo někde až hodně vzadu. Už odhozené a jako téměř nepotřebné. No, nějakou dobu ještě potřebné asi bude, jako šikovné lákadlo na dosud ty neznalé příchozí :-)
Petr napsal
Pro přátelskéslovo. No musím říci pane, že jste mě docela pobavil. Vůbec neznám souvislosti celé této komedie, kdo s kým a proti komu. Celé je to natolik bizarní, že stále nevycházím z úžasu, čemu všemu jsou lidé s volebním právem ochotni věřit. Paní Irenka neochraňuje svůj duchovní majetek před krádeží, ale před diskuzí a kritikou. To jsou dva základní kameny jakékoliv intelektuální práce. Ale pochopte, co já už jsem dávno pochopil. Jak napsal Mark Twain : "Blbé názory jsou jako hřebíky. Čím víc do nich bušíte, tím hlouběji zalézají." Jenom ztráta času.
František napsal
Reakce na přátelské slovo. Docela mě pobavilo Vaše ohnivé anonymní vystoupení v diskuzi. Paní Irena Hanzíková a její překlad Voynichova rukopisu Vám skutečně musí ležet hodně v žaludku. Tím pádem i já, který patřím k jejím příznivcům. Ona si mě nepořídila, jsem pouze jedním z těch, které její práce oslovila na internetu. Řekl bych, že dosud žijeme v demokratické společnosti, ve které má každý právo říci veřejně svůj názor. V ústavě máme zakotvenou svobodu vyznání a svobodu světového a filosofického názoru. Paní Irena předkládá svůj názor na svém profilu youtube a FB. Nikomu to nevnucuje, nepodněcuje k rasové nebo náboženské nesnášenlivosti nebo nesvobodě. Naopak vyzývá ke snášenlivosti, toleranci a lásce k bližnímu. A i já pouze vyjadřuji svoje názory, protože mě zajímá filosofie a záležitosti týkající se duchovního života. Její práce mě oslovila a vážím si jí. A pokud vidím, že ji někdo uráží a znevažuje její práci, snažím se na to reagovat. Nevím, co je na tom špatného. Já na nikoho neútočím. Zřejmě by se Vám líbilo, kdyby se jí nikdo nezastal. Vy ani nemáte odvahu napsat svůj názor pod vlastním jménem. Myslím, že mi nemáte co radit ani zakazovat. Cenzuru a inkvizici už jsme tady měli. Co se týče objasnění podrobného způsobu dešifrování textu Voynichova rukopisu, musela by být paní Irena hodně naivní a důvěřivá, aby zveřejnila podrobně, jak postupuje při dešifrování. Žijeme v době, kdy je snaha ukrást všechno, zejména nápady, myšlenky, tzv.duchovní majetek. Ten se totiž nejhůře ochraňuje před krádeží. Úkolem paní Ireny je překládat a ne se dohadovat s každým, kdo nepřijme její práci.
přátelskéslovo napsal
Františku Kalouši, proč už není v českém internetu místo kde by se psalo o VR (nebo se teprve tam psát bude) abys právě ty, se svojí v podstatě stále stejně bludnou evangelizací paní Ireny H., tam nenapochodoval? Poslední viditelnou změnou a tvůj přílepek tak je tvoje hbitá propagace onoho netransparentního peněžního účtu Ireny H. a kam se mají peníze, na její údajný překlad VR, prý posílat. V tom slůvku překlad je (a nejen u tebe) totiž ten kámen úrazu! Aby se mohlo překládat, třeba do hindštiny a aby ti to bylo jako příměr bližší, tak je třeba VR nejdříve DEŠIFROVAT. Na první a zatím poslední veřejné přednášce Ireny H. v Pardubicích (2019) s obhájením šifry ona pohořela. Je o tom veřejně dostupná zpráva a záznam Jitky Lenkové. Ani videa, následně natočená Igorem Chaunem, onu šifru a její obhájení Irenou H. tak nepřinesla. Naopak se tento základní nedostatek pokusila zamést, cha, chááá, velmi manipulativně pod koberec. Žel, pro mnohé naskočivší důvěřivce a bludaře tak úspěšně. I když se, Františku, budeš stavět třeba ty na hlavu a kamera i v těch nových video (už bez Igora Chauna) bude švenkovat co nejblíže do tváře Ireny H., tak toto vaše veřejné představení a jako pimprlačka onou přece šifrou natož obhájením šifry není. Irena H. také ani není přece onen VR, není jeho autorem a už vůbec ona není jeho obsahem. Toto rád mícháš (nejen ty) dohromady, do už těžko stravitelné mediální míchanice. Která jaksi navíc čím dál více divočí. Věcnou a objektivní kritiku, v podobě třeba vyjádření Jitky Lenkové a následně Hany Borovské, tak důsledně ty odmítáš. Bez uvedení důvodů znevažuješ. No, ty ten jeden důvod přece jen máš, a tím je pro tebe Irena H. sama o sobě a ve tvých očích jako osoba nekritizovatelná. To ale není přece argument. Navíc, to prý srdce a cit do toho zde nemíchej. Také proto ne, že Irena H. a až dosud neprojevila ani tu špetičku snahy se z dosud slyšené a čtené kritiky poučit. Nebo alespoň sama a pro sebe pozitivně zareagovat. Myslím viditelně. Kdyby se ona a včas poučila z Pardubic (zpráva Jitky Lenkové), jistě by potom nebylo té a o něco už více rozvinuté kritiky od Hany Borovské, jako reakce na videa režírovaná Igorem Chaunem. Jak jednoduché. Místo poučení si paní Irena H. pořídila Františka Kalouše ... a kára s ní jede dál pořád stejnou cestou a směrem. Františku, je to také o odpovědnosti. Nedá totiž mnoho práce vyhodnotit si ty souhlasné a obdivné příspěvky (nejen) pod videy a zobecnit je, přitom platí ona čest výjimkám, že takto se vyjadřující osoby jsou krom obtížení velkým kusem své naivity (spolu s neznalostí a tím bez rozhledu a bez nadhledu) tak také zhusta nějak zklamané, ublížené, trápené, naříkající, raněné a možná někým a něčím zneužívané. Ovšem místo toho aby v prvé řadě ony samy se sebou začaly něco a včas dělat, také dalším vykročením na své vlastní duchovní cestě, nebo a napíšu to rovnou tak i případně včas vyhledaly vně odbornou pomoc od psychologa nebo psychiatra nebo případně i od policie, tak i s tvým žel přispěním jim je servírovaná podivná legenda. Legenda o v podstatě marném čekání na dalšího pana Godota: ovšem s tím, že jeho příchod se prý (alelujá?) už opravdu asi blíží? A tak ony osoby jakoby sedí a čučí a čučí a čučí na videa s Irenou H. *** Osoba, která jako jedna z prvních tady na webu napsala to, že od Ireny H. to jsou prý slova Boží a jako prý poselství Boží, tak už mezi námi na tomto světě není: vzala si žel předčasně sama život. Takže, Františku, také i u tebe je jistě nějaká ta brzda, možnost ubrání plynu, zatočení volantem jinam nebo i rovnou zařazení zpátečky.
František napsal
Pane Petře, v první větě se omlouváte za nevhodná slova a v poslední větě jste mi opět řekl, že za svoji hloupost si může každý sám. Zase se myslíte, že pravdu máte jen Vy a že já jsem hlupák. A stejně tak označujete její překlad za obskurní. To, že Irenka vrátila peníze od dobrovolných dárců, vy považujete za důkaz nepravdivosti jejího překladu. Důvodem vrácení peněz byly nečestné podmínky předání daru ze strany Igora Chauna a snaha Irenky ochránit čistotu a nezávislost překladu. Vkládáte svoje negativní představy o schopnostech a morální čistotě Irenky do svých zdůvodnění odmítnutí pravdivosti jejího překladu. Máte jistě právo jejímu překladu nevěřit. Ale pomáhat si při tom zpochybňováním jejího charakteru a poctivosti a označováním jejích příznivců za hlupáky mi nepřijde zrovna čestné a morální.
Petr napsal
Pane Františku, pokud se vás moje nevhodná slova jakkoliv dotkla, velmi se omlouvám. Jako katolík vím, že pýcha je nejhorší ze všech hříchů. Ovšem nelze popřít, že paní Irenka vyhlásila sbírku na svůj obskurní překlad, nevím jak v této komedii byl namočen Igor Chaun, a sešla se jí suma v řádu statisíců. Pochopitelně se toho lekla. Ono jedna věc je oblbovat lidi a druhá inkasovat za to hezké peníze. Ne každý to unese. To je jako kdybych si vymyslel, že jsem doma v garáži konečně sestrojil ten funkční kotel na studenou fúzi a inkasoval za to od pitomců hezké peníze. A pochopitelně máte pravdu jejímu překladu nevěřím ani za mák. Pokud vy ano, dobře vám tak. Za svoji hloupost si každý může sám.
František napsal
Pro pana Petra: Paní Irenka neměla 9 let žádné publikum a ani velké peníze. Známá je prakticky jeden rok. Říkáte, že se mnou je diskuze zbytečná. Vy bez znalostí faktů tvrdíte, že paní Irenka někoho oblbuje pohádkami a mě označujete za blahoslaveného, chudého duchem. Vy prostě jejímu překladu nevěříte. Vy užíváte víru v negaci. To zase nepovažuji za seriózní přístup já. Měl byste si dávat pozor, než někoho pohaníte. Plivnout je velmi snadné. Přiznat, že něco, čemu nerozumím a neznám, nemusí být lživé, už je obtížnější a vyžaduje pokoru a ne povýšenost.
Martin napsal
Pane Petře, jsem rád, že aspoň víte-uznáváte, že někteří jedinci tyto vzácné schopnosti opravdu mají. Jestli se zveřejňují nebo zůstávají v ústraní, to nechám na zhodnocení jiných. Souhlasím s Vámi, že slovo "kvantová" se dnes jaksi často zneužívá pro zdůvodnění ledačeho. Co mě je známo, tak tyto výjimečné schopnosti se projevují ve zvlášť emočně vypjatých situacích (ohrožení života, silná empatie nebo nenávist k jedinci). Rozhodně to není "cirkusová záležitost", že si někdo pro zábavu určuje předměty ukryté v krabičkách. Nicméně budoucnost v této oblasti tzv. šestého smyslu ukáže víc. NASA investovala milióny USD ve výzkumu parapsychologie (PSI), samozřejmě v první řadě pro své využití ve vojenském průmyslu. Což je dle mne už od počátku špatně. Dle mých vyčtených znalostí se tyto schopnosti jaksi zdráhají použití-využití v negativní prospěch někoho nebo něčeho. Nevím jestli je to jen "krásné přání" autorů co píší na toto téma nebo je to skutečný princip těchto prozatím "neznámých sil-energií". Nechci se tady pouštět do hlubší debaty na toto rozsáhlé téma. Toto by měla být diskuze týkající se práci paní Hanzíkové. Chápu, že její "metoda" překladu VR přímo vybízí k používaní mimosmyslových schopností. Toto téma je však tak obsáhlé a ještě zřejmě obrovská práce v jeho výzkumu je stále před námi, myslím před celým lidstvem, že nemá moc smysl se tady v této diskuzi tím podrobněji zabývat. Každopádně pane Petře je vidět, že určitý větší přehled v těchto věcech máte a že se jen tak snadno nenecháte něčím nebo někým "oblbnout". Díky za dobrou výměnu názorů mezi námi dvěma a dovoluji si dál již v naší konverzaci nepokračovat. V podstatě s vámi souhlasím. P.S. I tak přes to všechno jestli paní Hanzíková má pravdu nebo ne, rád si její překlad nakonec až to vše dokončí a vyjde jako výtisk, zakoupím. To jak se k němu postavím, myslím svým názorem k jejímu obsahu, to si opravdu nechám jen sám pro sebe. Mějte se fajn a sem tam nějaký ten "dotyk tajemna" ve vašem životě Vám přeje Martin...
Petr napsal
Pane Martine pár let zpátky byl v Praze učiněn zajímavý pokus. Do tří krabiček byly uschovány tři různé předměty. Pak to bylo zavřené do trezoru. Úkol zněl, jmenujte schované předměty. Odměna vysoká. Přihlásilo se mnoho úžasných jasnovidců a nikdo nic netrefil. Taktéž se už mnohokrát zkoumali úžasné schopnosti proutkařů a i tam to vždy dopadlo katastrofálně. Jakýsi americký kouzelník má už mnoho let nabídku milionu dolarů tomu, kdo mu ukáže trik - kouzlo, které nedokáže rozumově vysvětlit. Zatím neschudnul ani o cent. Všechny tyto příklady jsou na internetu snadno dohledatelné. Bohužel je to právě naopak než píšete. Nevyvratitelných důkazů je tak žalostně málo, že k tomu vědecká obec přistupuje s pochopitelným despektem. Já nepopírám, že asi existují lidé s naprosto výjimečnými schopnostmi. Ale tito lidé to tají, nikdy se o nich nedozvíme, bojí se tlaku veřejnosti považují to spíše za prokletí než za přednost. Co se týká kvantové mechaniky to je zcela fascinující věc. Přečetl jsem o tom kdeco a jak říká Richard Feynman, stále o tom nevím nic. Ale úžasné fungování mikrosvěta nemá s psychotronikou nic společného. To jenom pitomci neznajíce souvislostí a vůbec ničeho, tak rádi teď používají to módní slovo " kvantová ".
Martin napsal
Pro pana Petra: Co svět světem stojí tak se neustále hádají rozumově založení lidé a intuitivně založení lidé. Je jedno jestli je doba antiky nebo současná moderní doba. Je to pořád stejné. Přečtěte si něco od Rusella Targa nebo C. Flammariona. Dnešní moderní fyzika uznává jevy jako je telepatie, psychometrie nebo jasnovidectví. Nevyvratitelných důkazů je dnes již tolik, že je nutné tyto jevy brát vážně. To, že se zatím nedostaly do učebnic, to je věc jiná. Tyto jevy jsou dnes nezpochybnitelně vědecky experimentálně dokázány. Jak chcete rozumem a logikou vysvětlit jev-událost, který dotyčný vidí předem několik dní nebo i měsíců nebo roků ještě než se skutečně stane v realitě? Takový jev nebo událost není možné vysvětlit klasickou newtonovskou fyzikou, logickým myšlením nebo rozumem. Podobné jsou například vidění z minulosti. Zkrátka parapsychologické jevy jako takové. Dříve jsou tomu také nevěřil, potom jsem měl osobní zážitek. Proto těmto jevům již důvěřuji a vím že existují. Existuje v této oblasti však mnoho podvodníků, ale existují i lidé, kteří mají tyto "dovednosti". Nechci se s nikým hádat, nechci nikomu nic vnucovat. Přečtěte si také něco z kvantové fyziky i tam je spousta rozumově neuchopitelných jevů, které se dějí a lze je opakovaně prokázat při experimentech.
Martin napsal
Pro pana Petra: Co svět světem stojí tak se neustále hádají rozumově založení lidé a intuitivně založení lidé. Je jedno jestli je doba antiky nebo současná moderní doba. Je to pořád stejné. Přečtěte si něco od Rusella Targa nebo C. Flammariona. Dnešní moderní fyzika uznává jevy jako je telepatie, psychometrie nebo jasnovidectví. Nevyvratitelných důkazů je dnes již tolik, že je nutné tyto jevy brát vážně. To, že se zatím nedostaly do učebnic, to je věc jiná. Tyto jevy jsou dnes nezpochybnitelně vědecky experimentálně dokázány. Jak chcete rozumem a logikou vysvětlit jev-událost, který dotyčný vidí předem několik dní nebo i měsíců nebo roků ještě než se skutečně stane v realitě? Takový jev nebo událost není možné vysvětlit klasickou newtonovskou fyzikou, logickým myšlením nebo rozumem. Podobné jsou například vidění z minulosti. Zkrátka parapsychologické jevy jako takové. Dříve jsou tomu také nevěřil, potom jsem měl osobní zážitek. Proto těmto jevům již důvěřuji a vím že existují. Existuje v této oblasti však mnoho podvodníků, ale existují i lidé, kteří mají tyto "dovednosti". Nechci se s nikým hádat, nechci nikomu nic vnucovat. Přečtěte si také něco z kvantové fyziky i tam je spousta rozumově neuchopitelných jevů, které se dějí a lze je opakovaně prokázat při experimentech.
Petr napsal
Martine, děkuji za vysvětlení ale co jste napsal jsou zcela známá fakta.Nepřispělo k tomu nic Nadsmyslového božského nýbrž obyčejný lidský faktor. Prostě němečtí šifranti dělali chyby, porušovali předpisy a Turing a spol. toho hned využili. K pochopení stačí prostý rozum, netřeba pohádek paní Ireny. A pro pana Františka. S vámi je veškerá diskuse zbytečná. Devět let oblbovat lidí vůbec nevadí, když máte dostatečně velké a platící publikum. Ve vašem případě určitě platí : blahoslavení chudí duchem... dál to určitě znáte.
Martin napsal
Pro pana Petra, který napsal: "Kód Enigma nebyl prolomen vírou, ale díky spolupráci mnoha bystrých a pracovitých lidí". To je sice pravda, avšak není úplná. Kód Enigma se podařilo rozkódovat díky chybě ! Příjemce zprávy tenkrát plně neporozuměl jejímu obsahu, tak požádal o její opětovné poslání. Zpráva byla sledována protivníkem a jen díky tomu, že byla odeslána 2x za sebou ve stejném znění, tak se její kód podařilo dekódovat. Toto je vědecký historický fakt. pokud by nedošlo k tomu omylu-zpráva se proto musela odeslat 2x za sebou, Enigmu by se v té době-době 2. sv. války rozkódovat nepodařilo. A teď to podstatné: Nečitelnost první odeslané zprávy způsobilo co? Způsobila chyba odesílatele zprávy. Proč udělal chybu? Udělal ji nevědomě. A to je ten okamžik kdy zasáhla vyšší moc. Rozumově založení lidé si myslí, že svůj mozek, svět a jeho zákony mají pod 100% kontrolou. Není to však pravda. V určitých důležitých okamžicích v lidských životech má vliv na naše chování a myšlení i něco Nadsmyslového-Božského. (citace: Udělal jsem to ani nevím proč. Nebo: Napadlo mne to ani nevím jak.) A to se stalo i tenkrát. Enigmu rozluštil geniální matematik a jeho tým, ale sám přiznává, že pokud by se ta zpráva tenkrát neodeslala 2x stejná za sebou, rozluštění Enigmy by se tenkrát nepodařilo. Mimochodem odborníci tvrdí, že rozluštění Enigmy zkrátilo 2 sv. válku minimálně o 9 měsíců. Pane Petře je chvályhodné, že se zajímáte o různá fakta a události. Když však chcete s těmito fakty něco tvrdit a vyvozovat důsledky je bezpodmínečně nutné, aby jste znal dopodrobna všechny okolnosti dané události. Na závěr tedy: Rozum ano, ale doplněný citem-intuicí-Bohem. Jedině tato kombinace nás max. přibližuje pravdivosti. A začínám mít "pocit", že paní Irena pracuje s oběma principy...
František napsal
Pro pana Petra. Tady se nejedná o žádnou technickou sondu na Mars, ale o překlad duchovního, filosofického díla psaného v citu duchovně vyspělým autorem. A tady platí trochu jiná pravidla. Proto také ti Vaši lingvističtí a kryptologičtí odborníci pracující pouze rozumem neuspěli. Proto uspěla žena bez tzv. vysokého odborného racionálního vzdělání , ale s mimořádným kombinačním talentem pro dešifrování textů a s vysoce vyspělým citem, schopným duchovně se přiladit k autorovi rukopisu. Každý si musí podle svých schopností a vyspělosti odpovědět sám, jestli se jedná o podvod a nebo o pravdivý překlad. Chtěl bych vidět toho podvodníka, který by obětovat devět let života na fiktivní překlad a ještě by musel mít skoro geniální básnický talent. Překlad paní Irenky není nikomu vnucován a je pouze pro ty, kteří o něj mají zájem a chtějí si z něj vzít poučení pro svůj život. Já si její práce, trpělivosti, vytrvalosti a lásky k Bohu, ale i schopností a talentu moc vážím a vím podle svého citu i rozumu, že je správný. Samotný rukopis i překlad si zaslouží mimořádnou úctu a je velmi potřebný právě v dnešní materialistické, rozumové společnosti, která odmítá vše duchovní. Není divu, že její překlad některým lidem vadí, protože jsme ve velké většině ztratili spojení s tím, co je nad námi.
Petr napsal
zlato. Úroveň překladu paní Irenky bude podobný. Bavíme se o vysoce odborné činnosti kde bez dobrých lingvistických nebo kryptologických nemáte šanci. S láskou a citem nikdy sondu na Mars nedostanete.
Petr napsal
Pane Františku, samozřejmě máte pravdu. Umění bez citu by nikdy nemohlo být u měním. Ale tady se nebavíme o umění, ale o překladu Voynichova rukopisu. Tam si s velmi rozvinutým citem a otevřeným srdcem plným lásky jaksi nevystačíte. A pokud ano, pak jste jak August Strinberg který foukal cigaretový dým do umyvadla s vodou, a myslel si, že tak vznikne
František napsal
Pro pány Petra a Kubu. Je vidět, že oba dva předpokládáte, že poznání pravdy umožňuje pouze rozum. Není to můj poznatek, ale všichni moudří vědí, že poznání pravdy umožňuje pouze rovnováha rozumu a citu, tedy aktivní zapojení našich dvou rovnocenných myslících složek. Podle Vás by všichni umělci, básníci, skladatelé, sochaři atd. byli blázni. Irenka vedle bystrého rozumu zapojuje velmi rozvinutý cit, tedy otevřené srdce plné lásky. A tím se liší od většiny vědců, kteří nebyli schopni Voynichův rukopis rozšifrovat. Irenka je duchovně mnohem zdravější než většina lidí, kteří kulhají na jednu nohu, totiž používají jenom rozum. Stejně tak ale kulhají i ti, kteří používají jenom cit.
Petr napsal
Jestli je paní jakkoliv nemocná, to bych si netroufal tvrdit. Proti uměleckým sklonům nebo náboženství nelze nic namítat, to je přirozená část života mnoha lidí. Jen nelze víru zaměňovat s pravdou a hledáním pravdy. Tam kde je víra, bohužel kritický a racionální rozum dostává na frak. Kód Enigma nebyl prolomen vírou, ale díky spolupráci mnoha bystrých a pracovitých lidí. Ale Voynichův rukopis je trochu jiná kategorie. Můj osobní názor je ten, že nikdy rozluštěn nebude, protože rozluštit něco co je zcela a dokonale vymyšleno nejde.
Kuba napsal
Paní je evidentně vážně psychicky nemocná, ale to jakou si sama našla terapii, při které se u ní projevily obdivuhodné umělecké sklony, je svým způsobem úžasné. Náboženství také zase jednou zafungovalo tak jak má, a to jako berlička pro zoufalé lidi. Smutné ovšem je, když věří zdraví lidé.
Petr napsal
Tady to je peklo. Čekal jsem zde něco seriózního, něco podloženého důkazy a způsoby jak jste rukopis přeložila. Ale nic, jen snůška náboženských a esoterických blábolů. Milá paní, vy jste Voynichův rukopis nepřeložila. Nepřeložila jste vůbec nic. Celé jste si to vymyslela. To co tady a na YouTube nabízíte je jen vaše bláznivá interpretace rukopisu. Ne nadarmo s vámi odborná veřejnost nechce mít nic společného. Na rukopisu si vylámali zuby nejchytřejší mozky světa a představa, že zrovna vy ho přeložíte je legrační. Prodávejte někde u stánku sádrové andělíčky, to bude mít větší smysl než oblbovat lidi. Přece dobře víte, že obchod s lidskou hloupostí a naivitou je ten nejlepší.
Stránka: 123456

Kontaktujte nás

Na tomto místě nás můžete kontaktovat

Flag Counter