Kniha návštěv

Na tuto stránku prosím vložte vaše názory či připomínky. Neslušné či dehonestující příspěvky budou mazány.

Napište číslo 100 slovem
přátelskéslovo napsal
Dne je už 8. června 2022! Je 8. června 2022! Tudíž začaly plynout první hodiny a dny již druhého(!) roku od doby, kdy veřejnost viděla paní Irenu s jejími "promluvami" naposledy. Bylo to tehdy 7. června 2021. Paní Irena, za zdatné pomoci Franty Kalouše, ale ještě stihla do veřejného prostoru uvést číslo jejího neveřejného bankovního účtu. Kam prý mají lidé posílat, tedy paní Ireně, peněžní dary! Prý na podporu překladu. Jenže ... a nyní již druhým rokem ... paní Irena mlčí! Proč ale? Tak kde je to údajné pokračování překladu? Proto HEJLOVÉ a ZÁVISLÁCI, co jste se nechali a jak to žel vypadá zmanipulovat a potom nachytat, SPOJTE SE! Dohodněte se a zajeďte někdo z vás do té Nové Paky (město uvedeno pod jedním z video ještě od Igora Chauna) za tou paní Irenou a zjistěte, oč tu tedy běží. Buď vás ona napálila a užívá si zvesela peněz, které jste jí poslali? Nebo je nějak nemocná, třeba se léčí na psychiatrii? Nebo má nějaké další problémy ... a třeba by uvítala od vás pomoc?
přátelskéslovo napsal
Dnes je pořád 10. května roku 2022. To pro pořádek a protože je potěšitelné alespoň to, že František K. (= Franta Kalouš?) zde svědomitě drží svoji stráž. Co potěšitelné už není, je to že mentálně mu pořád nedochází závažnost věcí. Tj. že i on svojí minulou aktivitou při propagaci paní Ireny a především jejího neveřejného bankovního účtu se může stát součástí vyšetřování podvodného jednání, to pokud někdo z hejlů (kteří zaslali paní Ireně na údajný překlad rukopisu peníze) po 11 měsících zatvrzelého mlčení (paní Ireny) také už konečně prozře ... a obrátí se na policii ČR. A já přece, Františku, nic nechci a jen jsem tady kladl otázky. Ty jsi na ně žel neodpověděl. Franto Kalouši, vzpamatuj se! Za necelý měsíc už to bude 1 rok co veřejnost viděla paní Irenu naposledy. Závisláci které ona napálila po ní stále úpí a hejlové, co jí navíc poslali peníze a výsledek nevidět, tak se už brzy začnou chytat za nos. Někdo možná bude mlátit i hlavou o stěnu. To nebude vůbec dobré pro tvoji karmu, Franto!
František K. napsal
Ty jsi stejný jako Volodymir. Ten taky furt něco chce. Vzpamatujte se občane.
přátelskéslovo napsal
Dnes je 10. května 2022, to pro pořádek. Tímto má veřejnost za sebou už dlouhých 11 měsíců: už žel jakoby až hrobového ticha paní Ireny! Přesto i nadále k dnešnímu dni, to jak zde na webu tak i jinde na internetu, je veřejnost vyzývána k tomu aby posílala další a další peníze paní Ireně. Na její neveřejný bankovní účet. Prý na podporu údajného překladu. Ale kde je tedy ten další překlad? Jeví se mně to od paní Ireny, po uplynutí už 11 měsíců ticha, velmi neomalené ba přímo drzé! Tak alespoň aby se za nos už také chytili i ti její pomocníci. Jako je Franta Kalouš? Z dosavadního průběhu věci lze důvodně totiž dovodit, že paní Irena je osoba v mnoha směrech velmi negramotná. A pro komunikaci s veřejností a až dosud ona proto využívala své různé ochotné pomocníky. Zvěstovatele a kteří jí také ochotně zajišťovali vkládání textů tady do webu ale i třeba na Facebook. Uvědomují si oni pomocníci, především ti kteří vkládali asi před tím 1 rokem za paní Irenu onen text s naléhavou výzvou tj. aby veřejnost posílala paní Ireně peníze, že se dostávají do pozice možných spolupachatelů? Pokusu o podvod? Pokud totiž paní Irena i nadále bude mlčet jako zařezaná a tak jako dosud? Je si toho dostatečně vědom především Franta Kalouš? Proč si za paní Irenou on nezajede z Plzně tam "někam" do východních Čech osobně ... a nedá věci do pořádku? Aby alespoň zmizela ta výzva s účtem a pro zasílání peněz na účet paní Ireny?
Josef Zlatoděj Prof. napsal
Hele ty by si mel psat nejaky romany. Jako ze do toho Fanda s Irenkou busi a pak bude nejakej reinkernovanej v Dobranech ?A ve finale ho daj do bejbyboxu. To by byla dobrá zapletka. Svatebni cesta Indie a jizda na slonu, kerej bude troubit chobotem narodil se mesias radujme se.
přátelskéslovo napsal
Josefe, jak jsem se kdysi proklikal zvědavě z facebookového účtu paní Ireny a tam od vstupů Franty Kalouše, tak on je opravdu na svém vlastním účtu uvedený jako František Kalouš, nikoli Kalous. Fotky co tam má tak ukazují, že je až uhranutý Indií a okolím. Na tom není nic proti čemu namítat, že, ale především právě tato oblast je spojena s tím čemu se říká reinkarnace. Těch výkladů kolem a co to je může být vícero. Takže tady bych viděl možné spojení s tím, od právě Franty Kalouše, co paní Irena začala hlásat o návratu prý Ježíše a do prý Duše vyvolené. Tajemství rukopisu je asi použito jako (nebo zneužito?) účelová kulisa pro zvýšení efektu a u hejlů (a dalších nekritických osob) pro zvýšení údajné věrohodnosti. Takže když už jsem zde vícekrát napsal, ano také trochu žertem, že možná Franta s Irenou se pokouší nebo už spolu počali děťátko, s cílem že ono bude s Duší vyvolenou a chtějí ho předvést veřejnosti jako důkaz že paní Irena rukopis rozluštila, tak to je ten důvod proč jsem to tu napsal. Dohledat lze nějakého Františka Kalouše od Plzně z jazykové školy a která má také facebookový účet a také tam má ty některé fotky jako že z Indie. Takže pojítko tu je. A když je to Plzeň, tak u Plzně je blízko významná a známá psychiatrická nemocnice v Dobřanech! Dnes je už 22. dubna 2022 a brzy to bude 11 měsíců co paní Irena jako zařezaná mlčí, ovšem peníze na její neveřejný účet mají lidé posílat i nadále. Bylo by korektní, aby paní Irena nebo Franta Kalouš konečně už vystoupili ze tmy a přiznali veřejnosti jak se věci mají. Třeba že paní Irena se v těch Dobřanech léčí, proto mlčí a že se oba veřejnosti moc a moc omlouvají. A zavře se tu krám. Nebo to a žel vidím na velký průšvih, to až se někdo z hejlů znepokojí, začne pátrat co se s jeho penízky stalo a věc oznámí policii. Myslím, že stále je ještě čas přiznat tady barvu a nějak z toho konce, kam se to žel řítí, tak vycouvat: na konci hrozí buď velká ostuda nebo policie nebo obojí. Já to tady přátelsky a v jejich zájmu jako domluva s varováním píšu.
Josef Zlatoděj Prof. napsal
Myslíš jako Fanda Kalous...jaro v poklopci podzim na hlavě ?
přátelskéslovo napsal
Josefe, už samo o sobě je vypovídající to, že se panáčkové (a panenky?) bojí pod ten gulášek i jen podepsat. Jináč dnes je už 15. dubna 2022. Poslední viditelný vzkaz od paní Ireny byl viděn a slyšen 7. června 2021. Je to už přes 10 měsíců co paní Irena sveřepě mlčí! Ale její veřejná žádost tady na webu a také pod těmi posledními video na youtube s ní, to aby jí hejlové posílali peníze a na její neveřejný bankovní účet, tak přetrvává. Evangelizaci o existenci tohoto bankovního účtu paní Ireny, tedy aby se tam prý posílaly peníze a prý na překlad, si tehdy vzal za své na internetu i jistý Franta Kalouš. Jako takový tiskový mluvčí paní Ireny? Po dlouhých 10 měsících výsledky však stále nikde! Je otázkou, jak hejlové a co si zaplatili, tak vydrží ve svém nadšení dál čekat? Je ještě jedna možnost a tu jsem tady nedávno nastínil. Že dle těch tajemných sexuálních návodů z rukopisu, podpořeno finančními dary dárců, paní Irena úspěšně zabřezla a právě s Frantou Kaloušem? A tedy že, v tomto možná už pozdně březím stavu, ona nechce být veřejností viděna? Tedy i natáčena na video? Že se tedy čeká na ono konečné vyznění, na poslední akord, a paní Irena a Franta Kalouš ... veřejnosti odkryjí ono největší tajemství rukopisu ... jimi právě zplozené děťátko s prý onou Duší vyvolenou? Je to můj pokus o alespoň trochu omluvné vysvětlení toho, co se kolem rukopisu a paní Ireny asi děje.
Josef Zlatoděj Prof. napsal
Tak sem se taky mrknul na to co tam píšou . :-)))) Podle mě je to velká pitomost. :-))) A obrovská. :-)))) takovej klasickej českej guláš.
přátelskéslovo napsal
Pro Denise: to už tady přece a před několika dny bylo, dala to sem Janinka. Tak pokud nejsi otravný troll a spamér, asi chceš ukázat to že od té doby text a obrázky tam na tom webu doznaly dalších změn? Tak jsi to ale měl přímo napsat. Ve stavu, v jakém to tam je, tak je to ale jen zatím tvrzení proti tvrzení. To že rukopis je rozluštěn přece obdobně směle tvrdí i paní Irena a na konci každé této stránky, tj. na tady webu a kde je právě tato diskuze. A jestli si dobře pamatuji, tak že rukopis už rozluštil uváděl i příkladem Zvědavec. Příkladem. Jenže tvrzení jsou jen zatím tvrzení! Pravdou je, že tebou odkazovaný web a tam text s obrázky na mne působí tak, že tito anonymní autoři se tím dílkem, stejně jako neanonymní autoři Járy Cimrmana, ohromě baví! Také autoři asi mají i intelektuálně na to být takto vtipní, že? Je to dle mne o několik pater vyšší liga, než co zatím předváděla (bez vtipu a až dosud a teď mlčí) paní Irena. Ale nic víc! Zatím. Kladem také je, že na rozdíl od paní Ireny tam na webu oni nemají onu žádost s uvedením čísla bankovního netransparentního účtu tj. kam mají důvěřivci posílat peníze. Zatím.
Denis napsal
Zanechte tady zbytečného dohadování, Voynich's manuscript je rozluštěný, přehledně a srozumitelně je to vysvětlený na http://voynichuvrukopis.wz.cz/
přátelskéslovo napsal
Údajný Arbitře: nikoli do nohy ale do své vlastní hlavy se střílíš zde ty sám! Paní Irena sice čučí prý na obrázky, ale vlastní dešifraci provádí k jednotlivým znakům a to tak, že písmena si přiřazuje ke znakům jak to ona sama prý vyčuchává. Tedy napsáno na rovinu, jak se jí to hodí. Proto také nebyla schopna ona na její první a zatím poslední veřejné přednášce v Pardubicích tuto svoji tzv. metodu obhájit. A sklidila oprávněný výsměch! Přednáška byla 8. ledna 2019 a dnes je už 3. dubna 2022! Tedy jsou to už 3 roky (a něco k tomu) a místo obhájení prolomení šifry tak paní Irena veřejnost zásobovala svými bláboly na pokračování. Aniž by byla schopna za ty 3 roky svoji metodu obhájit a to je přece to hlavní. Lživé je tvé tvrzení o prý velkorysosti paní Ireny. Prý ve vztahu k tomuto fóru a protože je prý ona vlastníkem webu resp. domény: to není pravda, protože dle registru je doména i k dnešnímu dni vedena stále na Jana Hejtmana a expirace (zaplaceno do) je 24. července 2022. Tento Jan Hejtman byl dole tj. u paty těchto stránek dříve uváděn že je jejich správcem: ovšem k dnešnímu dni (a už delší dobu!) je zde uvedeno že stránky správce nemají. Není to podivné? Až znepokojující? Do toho paní Irena od 7. června 2021 (a teď je už duben 2022) jako zařezaná mlčí, svým závislákům neodpovídá a i když oni se jí veřejně dožadují a po ní žalostně úpí. To ale není ještě to nejhorší! Poslední aktivity ve jménu paní Ireny, tady na webu a dál jinde po internetu, byla totiž ona mnohá doplňovaná sdělení čísla neveřejného(!) účtu paní Ireny, tj. kam mají prý důvěřivci (tedy hejlové) posílat paní Ireně své peníze. Hejlové píšu proto, že (a zdůrazňuji!) paní Irena od té doby tj. téměř už 10 měsíců viditelně (jako za "odměnu" hejlům?) tak ale mlčí! Přitom, co se týče účtu, paní Irena už měla k dispozici svůj účet veřejný(!) u ČSOB, z doby finančních tanečků kolem kauzy s Igorem Chaunem, a přece právě veřejný účet pro podporu financování takových a podobných projektů přináleží. Pro jeho průhlednost! Touto cestou průhlednosti ale paní Irena záměrně nešla. Takže co? No celé to jako celek a dosavadní vývoj zavání průšvihem tedy velkou ostudou. Také rizikem, že někteří hejlové a kteří paní Ireně věnovali případně vyšší částku na rukopis, tak po svém prozření se obrátí na policii? Paní Irena si téma VR pro sebe uzurpovala a aby se jeho prostřednictvím zviditelnila ... a hejly pumpla? Proto za mne pokud web v této žel zavádějící podobě co nejdříve skončí a skončí tím i zdejší diskuze, tak asi jedině dobře?
Josef Zlatoděj Prof. napsal
Arbitr, :-) Analýza pergamenu nikdy nemůže určit autora. Autora Vám určí důkladná analýza TEXTU. Jinak ten test který dělal kolega na Arizonské univerzitě není dobrý. Přesný test na nějaké datum je utopie. Zvláště v dnešní době, když bylo na planetě tisíce jaderných testů. Greg H. se spletl o 35 - 45 roků. Jinak se můžete přihlásit na Maltskou univerzitu. Stáhnout si přihlášku a poslat tam svoje závěry výzkumu rukopisu. Uzávěrka je koncem roku a kolega Rene Zandbergen s jistou zkušenou americkou vědkyní Davis to pak vyhodnotí a řeknou kdo je vítěz.( poplatek je 50 euro ). :-)
Arbitr napsal
pár upřímných vět pro paní Irenu, kterou zmařila závist z finančního daru, po kterém na ni následoval cílený hon. Vašíček a Zelinka jsou kapacity a VR je dnes už nezajímá. Pan Dudek i Otomar Dvořák mlátěj prázdnou slámu. Pí Lenková se svým právnickým pelmelem a se svým mluvčím přátelskéslovo mohou dělat leda zábavné přednášky pro důchodce na Kladensku s pátračkou Statenice, která mimochodem kamerou špiclovala přednášku pani Ireny. Zlatoděj je jiná třída, má postřeh a pálí mu to, je ale mimo mísu kvůli osudové Elišce, analýza pergamenu i inkoustů ukazuje na jiný století že. Škoda, paní Irenka má smůlu na trenéra Karla, lidi milují její krásná hřejivá slova, ale trenér ji okopává kotníky, kdyby jí zařadil rovnou do kategorie výkladu z obrázků, což každý věděl a ví a nikomu to nevadí, ne on tvrdí něco o překladu, kvůli němu dostala KO od nastrčené ledové královny pí Borovské. Nedávno ji zase trenér střelil do nohy kvůli Italskému institutu copak „strejda z itálie“ může vyluštit. Italský institut chce také bádat, jak je to s Jiřím z Lichtenštejna, který měl dle pí Ireny VR napsat a ve městě Trident byl Jirka biskupem. Trident je v Itálii a v 15. stol. oblast měla výborné kulturní a politické spojení s českým královstvím, což Karlovi nedošlo. Paní Irena vlastní tuto doménu a jen díky její velkorysosti existuje toto fórum. S kým mluvím, nikdo se na ní nezlobí že tvoří podle obrázků, ať dál pokračuje a jde svojí vlastní činorodou cestou a nečpěte na ni síru. Poslední novinka o latinském písmu na internetu http://voynichuvrukopis.wz.cz/ je jiná dimenze co hraje s vysokýma kartama, profesní nutný anonymus nahradil pseudonym Jeníčka a Mařenku Novákovic. Neumím latinsky ani se jí nebudu učit, tak to nechám na lékárníkovi, doufám že nebude pod vlivem závistivců a klanu pátračů.
Josef Zlatoděj Prof. napsal
https://www.youtube.com/watch?v=NDwTb7sR2nk
Josef Zlatoděj Prof. napsal
přátelskéslovo. Aby jsi byl ve vobraze. Tak jsem se tě ptal na to co je psáno zde pár komentů dole. Kde všem říkám co znamená kořen symbolické rostliny. ( která samozřejmě žádnou rostlinou není ).. Dále blog který běžel od společnosti Nova, byl celkově všem zrušen. Tedy zanikl. Byl ukončen, Taman shud . Jinak jistě sám dobře víš, že vše co necháš někdy na síti se dá velice snadno dohledat. To je tedy případ i toho mého starého blogu. Facebook je divná platforma, která nedokáže zkousnout pravdu. A protože jsem tam psal na určité diskuze, a nepodporoval jsem určité věci, které momentálně frčí, tak jsem byl vyřazen. Já mám rád pravdu a né nějaké soudobé hodnocení různých událostí, které momentálně hýbou světem. Nejsem ovce. Co se týká toho rukopisu, tak jak jistě sám víš nemohu všem napsat vše. To by bylo pro spoustu lidí a to nejen tady u nás velice jednoduché. Představ si že i vědci například kradou. Jak už jsem všem vědcům napsal ( těm hlavním) tak jsem schopen se s nima vsadit o deset tisíc euro, že já mám pravdu. ( Hele přátelské slovo Já jsem přeložil celý rukopis už před mnoha roky. A TAK ZNAM CO JE TAM PSANO A KDO HO NAPSAL ). Nápověda je na straně 2r rukopisu. A kdo to nedokáže zdárně pochopit, tak nemá vůbec žádnou šanci přeložit rukopis. Proč je to na začátku rukopisu, by měl taky snad každý pochopit. Jinak paní Irenka je mimo pořadí. Snahu sice má, ale rukopis se nemůže nějak čuchat. ten se musí přeložit. To znamená zjistit co je psáno na prvních stranách rukopisu. Nebo zjistit co je psáno na poslední straně rukopisu, kde je psán návod, autor a význam. To co píší ostatní, Vašíček, Dudek, Lenková, Zelinka je jen snahou se podílet na výzkumu toho rukopisu. Blábol, většinou opsaný z wiki.
Josef Zlatoděj Prof. napsal
přátelskéslovo. Aby jsi byl ve vobraze. Tak jsem se tě ptal na to co je psáno zde pár komentů dole. Kde všem říkám co znamená kořen symbolické rostliny. ( která samozřejmě žádnou rostlinou není ).. Dále blog který běžel od společnosti Nova, byl celkově všem zrušen. Tedy zanikl. Byl ukončen, Taman shud . Jinak jistě sám dobře víš, že vše co necháš někdy na síti se dá velice snadno dohledat. To je tedy případ i toho mého starého blogu. Facebook je divná platforma, která nedokáže zkousnout pravdu. A protože jsem tam psal na určité diskuze, a nepodporoval jsem určité věci, které momentálně frčí, tak jsem byl vyřazen. Já mám mám pravdu a né nějaké soudobé hodnocení různých událostí, které momentálně hýbou světem. Nejsem ovce. Co se týká toho rukopisu, tak jak jistě sám víš nemohu všem napsat vše. To by bylo pro spoustu lidí a to nejen tady u nás velice jednoduché. Představ si že i vědci například kradou. Jak už jsem všem vědcům napsal ( těm hlavním) tak jsem schopen se s nima vsadit o deset tisíc euro, že já mám pravdu. ( Hele přátelské slovo Já jsem přeložil celý rukopis už před mnoha roky. A TAK ZNAM CO JE TAM PSANO A KDO HO NAPSAL ). Nápověda je na straně 2r rukopisu. A kdo to nedokáže zdárně pochopit, tak vůbec žádnou šanci přeložit rukopis. Proč je to na začátku rukopisu, by měl taky snad každý pochopit. Jinak paní Irenka je mimo pořadí. Snahu sice má, ale rukopis se nemůže nějak čuchat. ten se musí přeložit. To znamená zjistit co je psáno na prvních stranách rukopisu. Nebo zjistit co je psáno na poslední straně rukopisu, kde je psán návod, autor a význam. To co píší ostatní, Vašíček, Dudek, Lenková, Zelinka je jen snahou se podílet na výzkumu toho rukopisu. Blábol, většinou opsaný z wiki.
přátelskéslovo napsal
Zlatoději, tobě k téma VR zrušili onehdá myslím že redakční systém skrze který jsi k VR veřejnil a tak původní tvůj web je žel proto už nedostupný. Včetně tam diskuzních příspěvků. Na které jsi bohatě odpovídal. Navíc, jak jsem někdy minulý týden zjistil, tak přestala být u mne funkční i adresa na tvůj facebookový účet a kde jsi se potom VR také zabýval. A nejen VR ale i dalšími záhadami. Tady na tomto webu v diskuzi zpětně hledat a probírat se nebudu, otevřeně píšu že nemám zase tolik teď času a, navíc, tady web je přece projektem paní Ireny? To znamená, že diskutovat o straně 2r by měla především ona, tedy aby ona obhájila sebe tak to tvé by měla vyvrátit, že?, což ale ona setrvale nečiní, tj. na dotazy a připomínky ona zatvrzele neodpovídá. Její fámulus Franta Kalouš to svými sem tam výkřiky nezachrání. Nechci být vůbec osobní a tak obecně: dle mne dokud dotyčný (zatím) teoretik (nebo dotyčný radil a nemyslím to zle) prakticky sám nevyluští třeba alespoň 10 stránek z VR, nezveřejní je a současně nesdělí postup jak šifru prolomil, dokud někdo další nezávislý po něm nedojde na týchž 10 stránkách rukopisu k témuž výsledku, tak potom se pořád tápe jen ve tmách nebo v temném příšeří a případný divák (zvědavý čtenář jako třeba já nebo dole Janinka) bude tu kterou teorii hodnotit dle toho, zda-li se mu více nebo méně subjektivně líbí ... a to je pro objektivitu málo. To jsem měl na mysli když jsem dole Janince odpovídal. Dnes je 29. března 2022.
Josef Zlatoděj Prof. napsal
přátelskéslovo. dokážeš pochopit to co jsem napsal o straně značené 2r ( MS 408 ) ??? nebo je to pro tebe moc složité. :-)
přátelskéslovo napsal
Janinko tak vidíš, že když se chce tak to jde? S tím zveřejněním odkazu na web. Pochopitelně, že latina a staroslověnština jsou rozdílné jako nebe a dudy, také pochopitelně že staroslověnština nerovná se ona staročeština. To jak tvrdí paní Irena v jednom článku o VR a o prý pěkné srozumitelné staročeštině, kterou zde ona prý nalezla. Tak nápadně srozumitelné, že příliš "staročesky" ty její výtvory ani nezní. Zpět ale k webu co jsi sem dala odkaz a můj názor. Zveřejněný text jsem si zvědavě přečetl, je psán svěží čtivou formou. Ovšem základním a tím prvním kamenem úrazu je jeho trapně odůvodněná anonymita: totiž na českou veřejnost se svojí teorií vyšla a jako s kůží na trh jak i ta paní Irena, že, tak ale třeba i Arnošt Vašíček tak i Josef Zlatoděj (občanské příjmení bylo lze na internetu dohledat) a jistě další osoby. Tak co třeba i práce na toto téma od Jitky Lenkové? Obsah textu zní jako "jen" jedna z dalších teorií (šikovně namíchaný kokteil) a s tím konečným vyzněním, že zájemce (tedy čtenář) má dle tohoto údajně poučeného "návodu" dál sám postupovat. V luštění. Tímto se přístup autorů (autora) příliš neliší od třeba takového Zlatoděje: tudíž nic nového pod sluncem a jakoby vše už zde bylo. Špásovný je sám závěr. Až komicky hraná starost autorů (autora) o to, zda-li je možno a také s odkazem na prý mystiku celý text VR zveřejnit? Jistě si Janinko odpovíš sama. S ohledem na právě tebou odkázaný text, tedy obsah textu, že?, a na tvé zde právě prozrazené sladké mateřstvi. S ním vzájemně sdělované ženské sladké zkušenosti. Jistě že zveřejnit! Totiž bez předchozí úspěšné soulože(!) bys přece ty to tvé děťátko neporodila. Téma soulože je dnes dostatečně veřejné a už i tím, že se o něm ty s druhými veřejně někde na fóru bavíš. A když už ty nevíš (nevíte?) jak dál, cha, chááá, tak přece máte s panem manželem, někde na nočním stolku, po ruce novodobý výtisk Kámasútry, údajně dle wikipedie z 4.-6. století n. l.: tolik moc a moc utajený údajný obsah VR o souloži má, proti takové veřejné Kámasútře, tímto dost velký časový skluz, není to zvláštní? Je to proto k zasmání brát to vážně. Zatím. A smáli se jistě i autoři (jeden autor?) co to celé dali na web.
Jana napsal
Tak tady příliš přátelské klima ani slovo není... Na mateřské kmitám lenošením celý den a babinec je dámské fórum, kde si ženy předávají zkušenosti a zajímavosti z internetu. Děvčata tam dokážou zjistit téměř všechno i ten web o VR a hodnotí jej jako super objektivní, sorry není to staroslověnština, ale stará latina, tady je adresa: http://voynichuvrukopis.wz.cz/
přátelskéslovo napsal
Janinko, asi bude nejlepší co? Když zvedneš ty to tvé ctěné pozadí (tedy nebudeš líná?) a do toho prý babince se proto vrátíš a na zdroj (tedy na web?) se optáš ty tam. A sem dáš potom odkaz. Taková dole Karolínka byla na rozdíl od tebe více konkrétní a o tom, o čem napsala, se dalo dohledat. Jinak blábolů kolem VR putuje po internetu už hromada a do té hromady možno směle (zatím) započíst i tento web a sebevědomá tvrzení paní Ireny. Protože ona údajné rozluštění (zatím) přece nebyla schopna obhájit. A jen tak na okraj a i když je to také podstatné: dnes je už 28. března 2022! Poslední viditelný výstup paní Ireny se konal (zveřejněno video) 7. června 2021. Výstupy jejího věrného fámuluse Františka Kalouše, také pod případně jinými nicky, se nepočítají. Je to už čím dál více skandální: paní Irenou obluzení závisláci úpí a žízní, na její účet platící hejlové a až se oni proberou (a může to být už brzy?) tak se budou cítit podvedeni! Že paní Ireně a Frantovi takhle moc nalítli!
Jana napsal
Na babinci psali, že existují v pozadí internetu stránky o rozluštění Voynichova rukopisu, má tam být i podrobný popis překladu a je to údajně psaný v nějakém starém jazyce asi staroslověnsky. Myslím, že by to paní Irence mohlo pomoc pro zrychlení jejího krásného překládání. Neznáte někdo tu webovou adresu?
Milan Farský napsal
Mám rád lusteni zahad. Přeji hodně úspěchů.
Sylvie Marie napsal
Děkuji velmi za krásná a pravdivá sdělení, zprostředkovaná překladem. Je to pro mne učení, jak zlepšovat svůj život a vztah k sobě a druhým.
František K. napsal
Bohužel ani tento snaživej ital nebude úspěšný. Každý kdo má všech pět pé pohromadě si musí položit otázku. Může snad nějaký strejda z itálie rozluštit tex rukopisu , který je psán v českém jazyku ? I kdo má jen jedno péčko a těch je tedy všude dost, tak sám jistě dojde k závěru, že strejda Ital bude bádat tři roky a nic samozřejmě nezjistí. Vsadím boty. :-)
přátelskéslovo napsal
Karolíno sama píšeš, že jde teprve o projekt a na 3 roky a těch náznaků ve formě příslibů bylo u předchozích jiných projektů vždy také plno. Jenže zatím u jen příslibů zůstalo. Našel jsem si k tomu co píšeš bližší info na internetu: dle mne to dosavadní neprolomené tajemství VR je tady použito jako lákavá materie co by základní nosič (upoutávka) pro studenty, kteří se mají seznamovat potom se souvislostmi (historie, ekonomika, šifrování atp.) a na to bude kladen důraz. Vyluštění samo o sobě není asi to prvořadé?, i když byla by to jistě lákavá třešinka na dortu. Mají být zapojeni i středoškoláci. Co to sem vkládám tak je 21. února 2022. Odkaz na zdroj PCU z 6. prosince 2021 je pro tuná ostatní čtenáře tady: http://www.praguecityuniversity.cz/news/the-voynich-manuscript-research-in-action
Karolína napsal
Prague City University s podporou Italského kulturního institutu v Praze od počátku letošního roku vyhlásily tříletý studijní projekt týkající se Voynichova rukopisu. Vědecký projekt je pod vedením Dr. Stefana Cavagnetta - kurátora projektu a konzultanta pro historickou část projektu a Marisy Milelly - kurátorky, historičky umění a ikonografické konzultantky a Athansiose Alexandridesa - kurátora a technického a IT konzultanta. První náznaky ukazují, že tajemnou šifru Voynichova rukopisu úspěšně rozluští.
František K. napsal
jak tak koukam dobreslovo tak ses nam uz probral co ? stouro :-)
přátelskéslovo napsal
Veroniko, proč ty sama a když ty zprávy kolem tebe kolují nesedneš také na to kolo?, nedohoníš je?, a sem potom nedáš ostatním do placu o co jde? Tady tj. na jejím webu a před tím v novinových článcích to, že rukopis prý dešifrovala a jako prý jediná na světě, tak už prohlásila přece paní Irena a to ti musí stačit: jak někde dole napsala nedávno Kateřina, tak paní Irena diskuzí se ale NEúčastní a na otázky ona NEodpovídá a její tiskový mluvčí Franta Kalouš je to samé, tedy nula nula nic a souká on ze sebe výkřiky jak od blouznivé náboženské sekty. Poslední veřejné vystoupení paní Ireny, tedy aby byla ona vidět a bylo to nezpochybnitelné že je to ona a což rozhodně neplatí pro zdejší příspěvky v knize návštěv, bylo video ze 7. 6. 2021! Dnes je už 18. února 2022 a to je už 8 měsíců ticha jako po pěšině. Závisláci a platící hejlové dál úpí! Už jsem si i myslel, že doba je v outěžku, že se tedy stále čeká až paní Irena prohlásí onou duší (prý) vyvolenou právě Frantu Kalouše? O kus dole ale Franta K. nedávno zde napsal: příznivci VR vydržte, děláme na tom a dejte tomu čas. Je tedy v outěžku sama paní Irena?, právě s Frantou Kaloušem?, a čeká se jen na to, až jako duši údajně vyvolenou oni společně představí veřejnosti jimi počaté děťátko? Počaté právě dle návodu, pozor, který je tajemně ukrytý ve VR a který paní Irena dešifrací získala? A to děťátko bude onen nezvratný prý důkaz, pro závistivé pomlouvače a stále nevěřící, že paní Irena ten VR skutečně dešifrovala? Skutečně! Je tedy onen čas, o kterém píše Franta K., myšleno 9 měsíců gravidity paní Ireny a tedy datum narození bude někdy právě teď v nadcházejících měsících?, a to se už blíží? Je zřejmé, že otázek je stále mnoho a každá z nich může generovat otázky další.
Veronika napsal
Kolují zprávy že někdo skutečně dešifroval Voynich manuscript. Nemáte o tom informace?
Josef Zlatoděj Prof. napsal
Že se jedná o kouzlo. To poznáte podle těch křížků . Je jich tam jak máku. Kdo by snad byl proti, tak ať se podívá do naší Národní Knihovny, kde si najde To co napsal Dr. Zíbrt - Archeologické památky XIV. století. Kouzla a čáry Starých Čechů. Pak bude mít jistě jasno. ( COSLO, KOUZLO Kozlo ) Kozel na obrázku.
Josef Zlatoděj Prof. napsal
Dodatek : Proč kořen 2r má znaky . Velice jednoduché a tak by to měl každý možná i pochopit. Základem každé rostliny je KOŘEN. Bez kořenu nemůže vzniknout žádná rostlina. Základem každého SLOVA je písmeno. Bez písmena nemůže vzniknout žádné slovo. POCHOPIL TO SNAD KAŽDY. :-)))) NEBO snad NE !!
Josef Zlatoděj Prof. napsal
Taki aby bylo jasno. To mám rád. :-))) Rukopis je psán v českém jazyku. je samozřejmě šifrován židovskou substitucí. To je substituce, kdy každý znak, tedy písmeno má svou číselnou hodnotu. Kdo nezná kabalistický numerologický system Gematrie, tak nemá šanci dešifrovat text rukopisu. Návod na překlad, tedy Klíč je psán na poslední straně rukopisu. 116 V. Kde jsou kresleny i tři obrázky. 1 = Klíč. 2 = Koslo ( Coslo ). 3 = žena ,autor rukopisu ( Eliška z Rožmberka ). Protože 100 a více roků ( 500 ) nikdo nedokázal tu stranu (116 ) dešifrovat a tím pádem všem i říct co tato strana nese za tajemství. Tak vám dnes napíši co je tam i psáno. Takže text strana 116 v. an Psá Zůp hona 66 ER 38 už 8.. současný jazyk : Já píši Sub. Ona 66 roky 38 už 8. Eliška se narodila roku 1466. Psala tuto stranu, když jí bylo 38 roků. A Osmá je proto, že se narodila jako 8 dítě, Janu II. z Rožmberka a Anné Hlohovské , Slezské šlechtičně z Polského královského rodu Piastovců. Dále text pokračuje : + An žíli coez Pisara 8+ děl co 8+ i couzlu 3 + Poudá 8+ Hlav+ Dív i 6 + To ví 6 + Ví 6+ Alísa + Díf jí + Oko Ros sláf ac fon pzá jej co nám casty žílo. Tak zde máte význam Rukopisu. V rukopisu jsou popisovány dějiny a to hlavně rodu Rožmberků. Kouzlo 3 o kterém se zde píše. Tak to je ta Substituce . Kterou vám Eliška ukazuje na začátku rukopisu. Strana 2r. Tam je kreslená symbolická rostlina, která má v kořenu ukryta písmena C,G,S,L. Květů jsou 3. ( židovská substituce číslo 3 = C,G,S,l ). Strana 2v = Leknín ( Lekno nympha ). Lidově = Vodní růže. A tak vám píšu, kdo nezná židovský šifrování, nemá šanci přeložit rukopis 408. Rukopis nemůžete nějak cejtit. Rukopis musíte překládat. Za druhý je potřeba znát znaky. ( písmena )
Marek Markvart napsal
Paní Kateřino, informaci mám od kolegy, kterému věřím. S jeho souhlasem předkládám opis jeho vyjádření. Na první straně Voyničova rukopisu, v počátečním odstavci autor přímo uvádí viz. překlad: „Českou jedinou ...“, v celém levém sloupci (vlevo od rostliny) se slovo Čech, Čechy, vyskytuje 3 x. Slova nejsou psána ve staročeštině, základ tvoří latinský výraz Bohemiæ, který ve starém jazyce použitém v rukopise je zapisován ve formě Bóhjemio, (na první slabiku při čtení dáváme silný důraz). Ve věci interpretace rukopisu paní Hanzíkovou sděluji, že tam neexistuje soulad mezi originálním textem a předloženým překladem. Na základě zaslaných fotografiích s lístky, kde je tužkou uveden původní krátký text a pod ním překlad, dle mého názoru mají být jiná slova například: šťastný být – správně on koná; v pokoře necítit kříž – správně není to plk, ano je to slib, atd. Mýlit se může každý, je to lidské. Tolik z vyjádření znalce starých jazyků, doufám, že jste s odpovědí spokojená a pomůže Vám ve správné orientaci v klamavých hypotézách. Marek Markvart
Kateřina napsal
Pane Markvarte a jak víte, že byl VR vyhotoven v Českém království?? Jinak problémem paní Hanzíkové je to, že naprosto odmítá jakoukoli diskuzi, neodpovídá na žádné otázky, nedokáže obhájit svá tvrzení. Nedokáže uvést jediné "staročeské" slovo, které vyčetla.
František K. napsal
Příznivci VR. Vydržte děláme na tom a tak dejte tomu čas.
Marek Markvart napsal
Příznivci Voynichova rukopisu, o jeho rozluštění bylo napsáno nespočet „odborných“ prací po celém světě. Je zarážející, že existuje více kritiků než badatelů, ale především se podívejme do našeho vlastního zrcadla. Paní Irena Hanzíková se snaží roky rukopis přeložit, je zcela logické, že při každé badatelské činnosti existuje pokus – omyl, pokus – omyl, ... až to jednou vyjde. Místo toho, aby se našla znalecká pomocná ruka, snese se vlna kritiky od dam Borovské, Linkové a spol., které se chlubí s tituly před jménem i za jménem, ale přitom jsou odtaženy od reálné vědy. Slova „záhady, mystika, tajemno“ dát do titulu knihy, přináší finanční prospěch autorům a vydavatelům i když se jedná o naprosté bláboly. Paní Hanzíková řekla, že rukopis je psán staročeštinou, staročeštinu lze brát i jako obecný pojem, z pohledu původní profese paní Borovské se jedná o nejstarší stupeň vývoje češtiny, doložený písemnými odkazy na jazyk, ale před ní tu byla pračeština, a ještě dříve praslovanština a mohl bych pokračovat až k pomatení jazyků. Paní Borovská mluví o staré češtině se spřežkovým pravopisem, lidově řečeno: „my o koze oni o voze“. Podobná situace při snaze rozluštit Voynichův rukopis vznikla v Itálii, badatel rozpoznal starý jazyk, který nazval paleorománštinou, kritika se na něj vrhla, že žádný takový jazyk neexistoval, a přitom měl na mysli prajazyk staré Itálie. Samozvaným expertům uniklo mnoho faktů o vývoji českého jazyka, kupříkladu u Břeclavi na kosti byly objeveny starogermánské runy na sídlišti, kde žili staří Slované a takových poznatků je povícero. Jakým jazykem mluvili lidé v kmenovém svazu Slovanů pod vedením Sáma a jaké písmo používali? Ve středověku v severních Čechách, v Lužici a v Sasku aristokracie používala tzv. vindišský jazyk a písmo vycházející z germánských run. Nositelem tohoto jazyka i písma byl rod z Vartemberka. Zikmund Děčínský z Vartemberka mimo jiné uskutečnil z moci úřadu nejvyššího číšníka v roce 1438 korunovaci Albrechta I. Habsburského na českého krále, to jen uvádím pro zamyšlení potenciálním badatelům. Zanechme slovíčkaření a začněme se seriózním bádáním rukopisu, vždyť on byl skutečně vyhotoven v Českém království a je obrazem složité doby z počátku 15. století. Rozluštění doopravdy máme na dosah! Marek Markvart
Zbyněk napsal
Dobrý večer. Náhodou jsem narazil na zmínku o Voynichově rukopisu a po zadání "hesla" do vyhledávače se mi zobrazila i Vaše stránka. Dovolím si dvě otázky: 1) Jak jste určila, že je autorem Jiří z Liechtensteinu? (V oddílu o autorovi rukopisu uvádíte i další možné autory, znamená to, že je to Váš "favorit")? 2) Jak se na Vaše výsledky bádání/překladu dívají jiní odborníci, popř. jiní nadšenci o překlad? P.S.: Je-li Váš překlad skutečně pravdivý (ve smyslu odpovídající myšlenkám autora rukopisu), tak pak skutečně klobouk dolů, a lze jen doufat, že se Vám dostane v ČR slávy a odměny (ať už bude jakákoliv). :-)
Alžběta napsal
Jsi jako vir omikron kerej ted taky radi jako ty tady. jinak ja nepecu ja sem moderni zena a tak si koupim vse v kramu i to cukrovi na vanoce. letos sem nakoupila jenom trochu asi tak 15 kg. kolik mas uz v sobe davek ty smakulady.
přátelskéslovo napsal
Čím dál více slaďoulinká Alžbětko, i tobě přeji příjemně prožité Vánoce! Tak jako nám (tedy i mé bezvýznamnosti) zde pěkně popřál včera v diskuzi pan František. Tedy ty už tolik zde nejanči, nespamuj zde jako teď v posledku, tedy setři cukr moučku ze svých olepených očí a vrať se k vánočnímu cukroví, ať ho nepřipálíš. A po Vánocích? Přece buď dále onou zavile věrnou čtenářkou tohoto webu. A prý vydrž! Také můžeš zajet za paní Irenou a nabídnout se, že jí budeš dělat správu tady webu a administraci zdejší diskuze. Dnes je 22. prosince 2021.
Alžběta napsal
ses navockovanej ? stourale dobreslovo :-) vypada to ze si...dej si jeste nejakou injekci jiste te to pomuze.omikrone.
přátelskéslovo napsal
Františku, potěšil jsi mne, zapomenul jsi ale na to také velice podstatné! Ovšem ale. To že nemáte na VR čas tak je ale už 6 posledních měsíců. Navíc teď už nic vy nestihnete. Myslím tím tu nyní velkou příležitost, onu obrovitánskou káď plnou slziček štěstí, slziček štěstí, co jste mohli z žádostivého a úpícího obecenstva vy vyždímat. Teď k Vánocům. Varietní další estráda s paní Irenkou a u ní doma a před rozsvíceným vánočním stromečkem: panečku, to by dál narostla do počtu tlupa těch důvěřivých závisláků, že?, no a z nich další a další ... by rozšířili řady i těch už platících hejlů. Na neveřejný účet paní Ireny. Takže na co jsi to Františku zapomenul a s ohledem zde na okolnosti? No uvést také to, že tvůj příspěvek se tu objevil včera, tj. 21. prosince 2021! Budeme tedy všichni věrně čekat. Jen už na závěr poznámečka pro entitu "Reakce" a pro případné další stejné nešťastníky: velice mne mrzí to, že zjevně trpíte vážnou mentální nedostatečností, tj. že ani přes upozornění stále vy nechápete že téma zde není o mně, není o mé bezvýznamnosti jednoho zvědavého milovníka záhad, ale že prý to tu má má být o Voynichově rukopisu! Tudíž zde vy spamujete.
Reakce na přátelské slovo napsal
Přátelské slovo je zoufalec, grafoman a parazit, který sám nic nevytvoří, ale dělá mu dobře ty ostatní napadat, pomlouvat, rozeštvávat, osočovat a poučovat. Když na něj nikdo nereaguje, odpovídá si sám pod cizími jmény. Buď je někým dobře placen, anebo si myslí, že získá obdiv pro svoji domnělou duchaplnost. Pravda je taková, že každým svým dalším ujetým komentářem stále více odhaluje svoji pravou tvář.
František K. napsal
Co nám to tady neustále spamujete milé dobréslovo. Momentálně nemáme tolik času odpovídat na Vaše všetečné otázky a tak nám to jistě velkoryse prominete. Zároveň Vám přejeme příjemné prožití svátků vánočních a bohatou koledu pod stromkem. Jak budeme mít více času, tak Vás jistě mile rádi překvapíme, tak vydržte a nejančete. F.K.
přátelskéslovo napsal
Alžbětko, kravál u vás to věřím teda že bude! Až ten tvůj starej (pokud je to pravda že ho máš a ty nosíš sukně) zjistí, že ty nemáš ještě napečený cukroví, děti že jsou už kolik dnů hladový, navršený kopec nádobí máte ve dřezu na beton zaschle špinavý, na záchodě to je samý pavouk a na parapetech máte pořád ty samý, scíplý vysušený mouchy od léta. Přitom bys už měla také mít někde ukrytý schovaný a možná i už ustrojený vánoční stromeček. Je totiž už 21. prosince a tys ho ani ještě nekoupila! Místo toho ty tady na webu, mimo téma webu, už opakovaně a proto chorobně spamuješ. Spamuješ o osobě sem přispívající, tou jsem já, a která zde píše na rozdíl od tebe k onomu téma. K téma VR. Kterak paní Irena ten VR zatím nevyluštila a proto ho ani nepřekládá a spolu s Františkem Kaloušem si dělají ze svých závisláků a platících hejlů proto podivnou legraci. Také dojnou krávu. Přátelské slovo je totiž od toho, milá Alžbětko, aby nebylo pokaždé jen milounké: ten opravdový přítel a když vidí pravdy žel i ony nemilé, tak ty nemilé pravdy statečně sem napíše!
Alžběta napsal
Ty ses teda nedockavej stourale. Chces jeste k tomu vsemu zjistit co mam pod sukni. Chytni si nejakou tam u vas a nebud zvedavej. Jinak to reknu starymu a to bude kraval jakej si jeste nezazil stourale.
přátelskéslovo napsal
Alžbětinko, nefňukej! Mě to kolem VR zajímá a stejně jako i další jiné záhady zde na Zeměguli. Tak jsem se tu po už delším čase zvědavě já ozval. Oprávněně. Loni touto dobou byla velká kolem paní Ireny a Igora Chauna sláva! Byla to velká trachtace, prý asi všech zdejších ezoteriků! Rok se s rokem ale sešel a? ... místo té slávy ostuda, viditelný rozval. Totiž závisláci posledních 6 měsíců úpěli a hejlové navíc i hluše dál platili na neveřejný účet paní Ireny. Ticho přitom po pěšině. Tak alespoň, že jsem to tu přece já rozpohyboval. Až nakonec se, k radosti také těch závisláků a hejlů, paní Irena konečně a i jim ozvala! Sice velice stroze a na závěr s dalším jejím blábolem o prý VR, no alespoň tak. Když máš Alžbětinko tolik volného času, udělej si na dnes odpoledne a večer pořádný studený zábal, třeba v tom i právě sněhu: možná se ti potom rozsvítí jaké jsi ty vlastně identity?, jestli totiž nejsi místo Alžbětky ten nějaký Alžběťák, tvůj používaný slovník a také i způsob vyjadřování vůbec totiž více ukazuje na kalhoty než na sukni. To je jen moje další také zvědavost. Dnes je 20. prosince! Myslím, že teď je právě ta vhodná doba, aby tu k blížícím se Vánocům a k novému roku 2022 rozvitě o plánech informoval, když byla paní Irena tak strohá a více ona to asi neumí, tak ten Franta Kalouš? Také o tom, kdy on už konečně převezme to správcovství zde webu a tím i administraci této diskuze?
Alžběta napsal
Jaky zbytek zemegule. Jinak stouro ja mam furu casu. Proc furt nekam nekoho tlacis. Kdyz te to tak zajima tak se do toho pust sam a uvidime jak dopadnes. Podle toho jak pises tak jiste bidne stouro. Kolik mas za barakem snehu ?
přátelskéslovo napsal
Milá Alžbětinko, sdělím ti pro tebe velice důležitý a sladký objev: totiž krom malinkatého Česka tu je ještě mnohonásobně větší zbytek Zeměgule! Takže do košíku jmen, která jsi uvedla a nezapomenula jsi skromně vložit ani sebe sama, tak bys musela najít, natrhat a uvést jména další. A přibudou zase další. Protože ono tajemství VR stále trvá, jako možná výzva vlastně všem tady na Zeměguli! Trvá, protože šifra VR nebyla stále prolomena a protože patřičně nebyla obhájena a proto ani nebyla nezávisle ověřena. Proto se Alžbětinko s paní Irenou raději ty nesrovnávej. Abys se nemusela někdy v budoucnu na veřejnosti stydět. Dnes je 18. prosince 2021 a i já mám důvodný pocit, že se tu točíme dokolečka dokola a tak vyčkejme. Tj. co přinesou dny, týdny a měsíce další, teď vposledku se čekalo dlouhých 6 měsíců :-)
Stránka: 123456

Kontaktujte nás

Na tomto místě nás můžete kontaktovat

Flag Counter